İlçemiz Çocuklarına Toplu Sünnet Şöleni

İlçemiz Çocuklarına Toplu Sünnet Şöleni


İlçemiz  Çocuklarına Toplu Sünnet Şöleni

Bulanık Belediyesi tarafından köy, belde ve merkez olmak üzere toplam 141 çocuğa toplu sünnet töreni düzenlendi. Saat 16.00'da başlayan tören geceye kadar devam etti. İlçemiz Sosyal Yardımlaşma Vakfı aracılığıyla sünnet törenine katılan çocuklara kıyafet yardımı yapan İlçe Kaymakamımız Hacı Arslan Uzan.“ Belediyemiz bünyesinde yaptığımız toplu sünnet şöleni şunu gösteriyor ki Belediye hizmetlerinin sadece yol ve su çalışmalarından ibaret olmadığı, bunun yanında vatandaş odaklı bu tür düzenlemeler ve etkinliler de yapılıyor. Aynı şekilde yapılmaya da devam edilecek.” dedi.

Hükümet Konağı önünde düzenlenen şölene Belediye Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan, Cumhuriyet Başsavcısı Velat Öncel, TRT ses sanatçısı Fatih Koçak, halk ozanları; ozan İsmail, Şahin Sarıgün, Engin Varol ile birlikte 12 ses sanatçısı, Çocukların aileleri ve Bulanık halkı katıldı.  İlçenin çocuklarına yardım desteği olan sünnet töreni Bulanık Devlet Hastanesinde görev yapan 3 doktor ve 3 sağlık görevlisi çalışanlarınca yapıldı.

Belediye halkı tarafından ilgi gören törende palyonço gösterimi, halk oyunları, gibi çeşitli etkinlikler düzenlenerek halkın keyifli vakit geçirmesi sağlandı.  Program sonrasında törene katılan halk ve çocuklarla hatıra fotoğrafları çekildi.

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
17716 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
BAŞKAN
Dr. Hacı Arslan UZAN
Belediye Başkan V.
SOSYAL MEDYA
HİZMETLER