Kaymakamımız ve Başkan Vekilimizin Engelliler Günü Mesajı

Kaymakamımız ve Başkan Vekilimizin Engelliler Günü Mesajı


         Kaymakamımız ve Başkan Vekilimizin Engelliler Günü Mesajı

Sosyal Bir Hukuk Devleti olabilmenin gereği olarak engelli vatandaşlarımızın, istihdamlı şekilde yaşamlarını sürdürebilmeleri, sosyal ve ekonomik hayata katılmalarını sağlayarak toplum içerisinde daha çok bulunmaları, eğitim haklarını kullanabilmeleri, istihdama katılarak üretken ve ülkesine katma değer yaratan bireyler olabilmeleri için önemli adımları hayata geçirmeliyiz.

Engelli vatandaşlarımızı hayatla bütünleştirip spordan sanata, edebiyattan siyasete, eğitimden çalışma hayatına kadar her alanda kendilerini ispatlamalarını sağlamalıyız. Bunun başarılı örneklerini ulusal ve uluslar arası platformda başarılara attıkları imzalarda görüyoruz.

 Engelli vatandaşlarımızın spordan sanata, edebiyattan siyasete, eğitimden çalışma hayatına kadar her alanda kendilerini ispatlamış bunu ulusal ve uluslar arası platformda bir çok başarılara imza atarak gözler önüne seriyorlar. İstedikleri zaman her türlü imkansızlığın üstesinden gelinebilineceğinin örneklerini göstererek, kendi geçim kaynaklarını sağlayabilme olanaklarıyla bir birey olarak topluma kazandırılıyorlar.

Çalışma azmi, cesareti ve fedakarlıklarıyla ülkemiz için her türlü özveriden kaçınmayacaklarını her şart ve ortamda ispatlayan engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine yeni imkanlar sağlanmalı düşüncesindeyiz. Bu duygu ve düşüncelerle bizde ilçemizde tespit ettiğimiz engelli vatandaşlarımız için 'Engelsiz Bir Bulanık için El Ele' sloganıyla 40 Akülü sandalye dağıtıp ailelere maddi destek de bulunduk.

Son olarak şunu söyleyebiliriz ki Her sağlıklı insanın da bir engelli adayı olduğu bilinciyle, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle tüm engelli vatandaşlarımızın aileleri ve sevdikleriyle birlikte mutlu, huzurlu  ve sağlıklı bir ömür geçirmelerini diliyoruz.

 

 

.

 

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
19805 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
BAŞKAN
Hacı Arslan UZAN
Belediye Başkan V.
SOSYAL MEDYA
HİZMETLER