Öğrencilerimizi Tiyatroyla Buluşturuyoruz

Öğrencilerimizi Tiyatroyla Buluşturuyoruz


            Öğrencilerimizi Tiyatroyla Buluşturuyoruz 

İlçemiz okullarında eğitim alan daha önce tiyatroya gitme imkanı bulamamış öğrencilerle 'HACİVAT ve KARAGÖZ' Gölge Oyunu adlı sahne sergilendi. İlçe Kaymakamımız ve Başkan V. Hacı Arslan Uzan talimatıyla Minik yürekleri tiyatro buluşturarak eğlenceli anların yaşanacağı güzel bir gün geçirmelerini sağladık.

Belediyemiz bünyesinde hizmet veren Kültürel ve Sosyal İşlerin organizasyonunda belirtilen seanslarla öğrencilere seyirlik oyunun tadı yaşatılıyor. Edebiyatımızın temel taşlarından olan Hacivat ve Karagöz Gölge Oyununun sahnelendirilmesiyle keyifli vakitler geçiren öğrenciler ilk kez tiyatro heyecanı yaşamış oldular. Öğretmenleri ile birlikte Belediye Konferans Salonunda verilen gölge oyununu zevkle izleyip ve konuşmalara katılan öğrenciler mutluluklarını bizimle paylaşmanın sevincini yaşadılar.

Halk Kültürünün ortak oyunu olan Karagöz Ve Hacivat'ı izlemek için taşımacılık sistemiyle konferans salonuna getirilen öğrencilerin bu kültüre ortak olmaları sağlandı. Doğaçlama gerçekleştirilen sahne oyunu çocukların unutamayacağı bir ana tanıklık etti. Bugün başlayan etkinliğimiz yarın da devam edecek.Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
8284 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
BAŞKAN
Dr. Hacı Arslan UZAN
Belediye Başkan V.
SOSYAL MEDYA
HİZMETLER