Şehit Ailelerimizle Mevlid Programında Buluştuk

Şehit Ailelerimizle Mevlid Programında BuluştukŞehit Ailelerimizle Mevlid Programında Buluştuk


Ülkemizin bölünmez bütünlüğü için canını feda eden kahraman Mehmetçiklerimizin aileleriyle Hanım Kültür Merkezimizde bir araya geldik. İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkan V. Hacı Arslan Uzan’ın eşi Hanımefendi Meryem Uzan’ın organizasyonunda düzenlenen programa Sayın Valimizin eşi Selma Yıldırım, Muş Belediye Başkanı eşi Suna Asya, Kızılay Kadın Kolları Başkanı, Kurum Amirlerinin eşleri ve acıları büyük olan şehit yakınlarımız katıldı.

 İlçemizde vatanı için canını feda eden kahramanlarımıza vefa borcumuzu ödemek adına Şehitlerimiz için Mevlid Programı düzenledik. Şehit yakınlarımızın ağırlandığı,  Kuran-ı Kerim’den sureler ve duaların okunduğu Mevlid-i Şerif Programında, şehit ailesi ve yakınlarının acısı paylaşıldı. Dualarımız ve ilahiler eşliğinde görevimizi yerine getirerek minnet borcumuzu ödedik. Sayın Semra Yıldırım, özellikle şehit aileleri ile bir araya gelip acılarına ortak olmanın mutluluğunu yaşadığını belirtti. 

Kaymakamımız ve Başkan V. eşi Hanımefendi Meryem Uzan: “ Yaralı gönüllerin acılarını paylaşıp vatanı için canını fedan eden Kahraman Mehmetçiklerin ailelerin yanında olarak insanlık vazifemizi yerine getirdik.” ifadesinde bulundu.

Şehit olan Mehmetçiklerimizi yâd etmek ve onları yaşatmak için Belediyemiz tarafından Şehit aileleri ve yakınlarına içinde bayrak ve Kuran-ı Kerim bulunan plaketleri takdim ettik. Mevlide özel ikramlar vererek günün anlam ve öneminde bir araya gelen hanımlarımız bol bol dua ederek kendilerini düşünüp bu organizasyonda bulanan herkese teşekkür ettiler. 

İlçemiz adına güzel bir organizasyon olan mevlid programımızda Şehit yakınlarımız ile sohbet edip dertlerine ortak olarak birlik ve beraberliğimizin en güzel örneğini sergiledik.


 
Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
8139 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
BAŞKAN
Hacı Arslan UZAN
Belediye Başkan V.
SOSYAL MEDYA
HİZMETLER