İlçemizde Sosyal İstihdamı Arttırıyoruz

İlçemizde Sosyal İstihdamı Arttırıyoruz

                     
İlçemizde Sosyal İstihdamı Arttırıyoruz

İlçemizde sosyal istihdamı sağlamak amacıyla Sosyal Destekleme Programı (SODES), kapsamında sosyal bütünleşme, kültür, sanat ve spor alanlarında sosyal hayata daha fazla katkı da bulunmak için Halk Eğitim Merkezimiz de uygulamak istediğimiz SODES projemiz ile ilgili alan incelemelerinde bulunduk. Kaymakamımız ve Başkan V. Hacı Arslan Uzan, bizzat Halk Eğitim Merkezindeki salonları gezerek hayata geçirmek istedikleri projeden sorumlu kişilerle istişarede bulundular.

Sosyal Destekleme Projeleri ile İlçemizde kültürel, sanatsal, sportif faaliyetler yoluyla sosyal hayata daha fazla katılım sağlamak istiyoruz. Özellikle bölgemizdeki çocukların, gençlerin ve kadınların kendilerini daha ifade edebilmeleri ve kendilerini geliştirip güzel vakit geçirmeleri için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Kaymakamımız ve Başkan V. Sayın UZAN: “ Sosyal erişimlerde sıkıntı yaşayan vatandaşlarımızın bu sorununu çözmek için sosyal istihdamı arttırıyoruz. Amacımız çocuklarımızın, gençlerimizin, kadınlarımızın her yönde kendilerini, geliştirip hoş vakit geçirmelerini sağlamaktır.” dedi.

Halk Eğitim Merkezi’ in de kurdalya nakışı, dikiş nakış, el sanatları gibi kurslara yer verildiği alanları da  SODES projesi ile bütünleştirerek eğitime gelen kursiyerlerimiz içinde rahat bir ortam yaratılmış olacak özellikle annelerin çocukları bırakabileceği çocuk oyun gruplarının, gençlik alanlarının yer alması daha fazla vatandaşımıza ulaşmamızda katkı sağlayacak.
İlçemizde sosyal istihdamları artırarak sosyal gelişmelerle eğitim sanat kültür seviyemizi yükselterek vatandaşlarıyla gelişmiş bir Bulanık yaratacağız.

Belediye olarak inanıyoruz ki vatandaşlarımızın her alanda kendilerini yenileyip geliştirdiği sürece kalkınmış bir ilçede farklı bir toplum yaratmış olacağız. Projemizin geniş içeriyle içerisinde Çocuk oyun grubu, zenginleştirilmiş kütüphane, gençlik alanı, bilgisayar laboratuarı, sinema salonu gibi alanlarda hizmet vermeyi amaçlayarak projemiz tamamlandığında hizmet vermeye başlayacağız.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
8109 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
BAŞKAN
Dr. Hacı Arslan UZAN
Belediye Başkan V.
SOSYAL MEDYA
HİZMETLER