Kaymakamımız Ve Başkan V. Sayın Uzan’ın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Kaymakamımız Ve Başkan V. Sayın Uzan’ın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü MesajıKaymakamımız Ve Başkan V. Sayın Uzan’ın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Ailenin temel yapı taşı olan, hayatımızın her anında ve her yerinde sevgileri, emekleri ve fedakârlıkları ile bizlerin en güçlü desteği olan bütün kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum.

Toplumun en önemli saflarında yer alan, milli mücadelemiz ve savaşlarımızda, ülkemizin kalkınmasında, yerleri olan kadınlarımız,  geleceğimizin inşasında da önemli rol almayı sürdürüyorlar.

Ülkemizde Eğitim, siyaset, ekonomi gibi bütün iş kollarında yer alması gerektiğini bildiğimiz kadınlarımızın en önemli destekçileri olarak kendilerini daima gerçekleştirecekleri, imkânları sunmayı birinci vazife olarak görmemiz gerektiği bilincindeyiz.

Kadını ve erkeği eşit görmeyen zihniyetin karşısında yer alıp özellikle bunu içselleştirmeyen kapalı küçük yerlerde aşmak için gereken farkındalığı sağlamak gerektiğini biliyoruz. Bu duygu ve düşüncelerden yola çıkarak İlçemizde Aile Destek ve Eğitim Merkezi aynı zamanda Hanım Kültür Merkezimizi açıp değerli gördüğümüz İlçemiz Kadınlarını orada buluşturmanın gururunu yaşıyoruz. Aile Destek ve Eğitim Merkezinde kendi yeteneklerini ortaya çıkararak kadın olmanın güçlü yönlerini gözler önüne seren kadınlarımızın en büyük destekçileriyiz.

İlçemizde İlk defa sadece kadınlarımıza ve çocuklarımıza özel olan Hanım Kültür Merkezi sayesinde evlerinin dışında bir araya gelmenin mutluluğunu yaşayan emektar hanımlar, düzenlenen seminerler, verilen mevlid programları, dini sohbetler gibi günleri güzel geçirmek adına vakit geçiriyorlar. Onlar için bir yaşam merkezi haline gelen Hanım Kültür Merkezi kadınlarımızın değerli hissettikleri alan olarak en iyi hizmeti vermeye devam ediyor.

Hoş Geldin Bebek Paketi,  Bulanıkta Herkesin Var Bir Kimsesi gibi projeler ile de yanlarında olduğumuz ilçemiz kadınlarını ayni ve nakdi yardımlarına da önem veriyoruz. Özellikle kız çocuklarını okutmayan ailelerin sosyal yardım desteğini keserek ailelerimizdeki bilinci ve hassasiyeti artırmayı önemli görüyoruz.

Uğradıkları haksızlıklar, adaletsizlikler, ayrımcılıklar karşısında kadınların yanında yer almak, hepimiz için öncelikle insani bir görevdir. Hayatımızın en önemli parçası olan bütün kadınların kadınlar gününü tekrar kutluyor esenlikler diliyorum.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
5284 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
BAŞKAN
Dr. Hacı Arslan UZAN
Belediye Başkan V.
SOSYAL MEDYA
HİZMETLER