KAYMAKAMIMIZ VE BAŞKAN V. SAYIN UZAN’DAN 14 MART TIP BAYRAMI MESAJI

KAYMAKAMIMIZ VE BAŞKAN V. SAYIN UZAN’DAN 14 MART TIP BAYRAMI MESAJIKAYMAKAMIMIZ VE BAŞKAN V. SAYIN UZAN’DAN 14 MART TIP BAYRAMI MESAJI

Ülkemizin her köşesinde, insan hayatının kutsallığından ödün vermeden sonsuz sabır ve üstün gayret ile çalışan başta İlçemiz Bulanık Devlet Hastanesinde görevleri başında olan sağlık çalışanlarımız olmak üzere tüm sağlık çalışanlarının ‘14 Mart Tıp Bayramı’nı cani gönülden kutluyorum.

İnsanlara gerekli sağlık hizmetlerinin verilmesini ve insanlara bu hizmetin ulaşılabilirliğinin artırılması çağdaş bir devlet olmanın gerekliliğini ortaya koymaktadır. Türkiye Cumhuriyeti Kuruluşundan bugüne kadar sağlık alanın da özellikle de son yıllarda büyük ilerlemeler kaydetmiş ülkemizin en ücra yerlerine kadar sağlık hizmetleri ulaştırılmıştır.

Gelişen ve değişen dünyada tıp alanında ilerleme kaydeden Türk Sağlık Sektörü dünyadaki teknolojik yenilikleri de yakından takip ederek ülkemizde başarı ile uygulayabilmektedir. Gururlandığımız bu tabloda gece gündüz özveriyle çalışan sağlık sektöründe gelişen yeniliklerle kendimizi sınırlı tutmuyor. Sağlık hizmetlerinin ülkemizde en üst seviyeye çıkarılması için mücadele gösteren ve vatandaşlara en iyi hizmeti amaç edinen sağlık görevlilerimizin hak ettikleri değerleri görmeleri gerektiği inancındayım.

Ülkemiz son yıllarda sağlık alanında elde ettiği başarılarıyla birçok ülkeye örnek oluyor. Her alanda yaşanan gelişmelerin tıp alanında da belirgin bir şekilde görülmesi gurur verici bir durumdur. Sağlık alanındaki gelişmelerin temel sebebi hükümetimizin yaptığı çok önemli yatırımlarla, doktorlarımızın ve sağlık çalışanlarımızın büyük gayretleridir. Bize bu gururu yaşatan tüm sağlık çalışanlarımızla övünüyor bundan dolayı doktorlarımızın ve diğer sağlık çalışanlarımızın karşılaştıkları zorluklara göğüs gererek bu saygın ve onurlu mesleği büyük bir özveriyle yürüttüklerini unutmamalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle, insanı sağlıklı bir şekilde yaşatmak gibi saygın ve hayati bir görev icra etmeye çalışan tüm doktorlarımızın, hemşirelerimizin, ebelerimizin ve bütün sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramını tekrardan kutluyor çalışma hayatlarında başarılar diliyorum.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
4086 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
BAŞKAN
Dr. Hacı Arslan UZAN
Belediye Başkan V.
SOSYAL MEDYA
HİZMETLER