İLÇEMİZİN 100. YILI ŞENLİKLERLE KUTLANDI

İLÇEMİZİN 100. YILI ŞENLİKLERLE KUTLANDI


İLÇEMİZİN 100. YILI ŞENLİKLERLE KUTLANDI

Ruş işgalinden kurtuluşumuzun 100. Yılı İlçemizde büyük bir coşkuyla kutlandı. Kaymakamımız ve Başkan V. Hacı Arslan Uzan’ın talimatıyla gerçekleşen kutlamamız, yoğun bir katılım ile düzenlen şenliklerle vatandaşlarımız tarafından ilgi gördü.

Belediyemizin bünyesinde Kültür ve Sosyal İşler tarafından organize edilen 06 Nisan 1918’den bu yana 100. Yıl kutlamamız; Kaymakamımız ve Başkan V. Sayın Uzan’ın çelenk töreni ve konuşması ile başladı. Yoncalı Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu öğrencilerinin düzenlemiş olduğu Folklor gösterisi, Söğütlü Ortaokuklu öğrencilerimizin düzenlediği Kılıç Kalkan Oyunu, milli duygularımızı kabartan Muş Mehteran Takımı ve geleneğimizin vazgeçilmezi Âşıklarımızın güzel deyişleri ile İlçemiz halkına güzel bir gün yaşatıldı.

İlçemizde ilk defa kutlanan 100. Yıl kurtuluş tarihimize Kaymakamımız ve Başkan V. eşliğinde Başsavcı Velat Öncel, Muş Kaymakam Adayları M. Fazıl Yıldız, Ö. Furkan Karakurt, İlçe Emniyet Müdür V. İlçe Jandarma Komutanı, Muş’un değerli Müdürleri Kurum Amirleri, STK temsilcileri Öğrenciler ve vatandaşlar katılım gösterdi. Büyük bir şenlik ve coşkuyla bir araya gelen protokol üyeleri ve vatandaşlarımız anlamlı günde birlik ve beraberliğimizin, yıkılmaz değerlerimizin ortaya çıkarılmasının gururunu yaşadılar.

Kaymakamımız ve Başkan V. Hacı Arslan Uzan, büyük törende vatandaşlarımıza hitap ederek tarihimizin yaşatılması adına geç kalınmış kutlamada bugün birlik ve beraberlik içinde olmamın mutluluğunu yaşadığını ifade etti. Ayrıca Sayın Uzan: “ Bulanık oldukça eski bir tarihe sahiptir. 100 yıl önce bugün ilçemiz düşman işgalinden kurtarılmıştır. Vatandaşlarımızın engin mücadelesi 15 Temmuz ruhu ile kurtarıldığı açıktır. Tarihi binlerce yıllık bir geçmişe dayanan, birçok medeniyete eşiklik yapan İlçemizin 6 Nisan 1918 tarihi dönem noktalarından birisidir. Bu önemli günler kaderin, hüznün bir arada yaşandığı ve gözyaşının dinmediği bir zamandır. Bu zor günlere rağmen Anadolu insanının onurunu, gururunu, dini vatan millet ve bayrak sevgisinin ve kahramanlıklarının göstermesi bakımından da kıymet harbiyesi vardır ve tarihe not düşürülecek bir durumdur.” dedi.

Bulanık İlçemizin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yılını idrak etmekteyiz diyen Kaymakamımız ve Başkan V. Sayın Uzan, tarihin derinliklerine gidebilenin o yıllarda yaşanan acıları anlayabilmek ve bu acılardan ders çıkarabilmek gerekir ifadesinde bulundu. Son olarak gelecek yarınlar için çalışıp geçmişimizden ders almalıyız diyerek konuşmasını tamamladı.

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
3230 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
BAŞKAN
Dr. Hacı Arslan UZAN
Belediye Başkan V.
SOSYAL MEDYA
HİZMETLER