HACI ARSLAN UZANDAN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI:

HACI ARSLAN UZANDAN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI:


HACI ARSLAN UZANDAN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI:

100. yılına emin adımlarla yürüyen Cumhuriyetimizin yaşatılmasında önemli bir görev üstlenen Türkiye Büyük Millet Meclisi, milli egemenliğimizin vücut bulduğu çağdaş, demokratik ve hukuk ilkelerinin üstün kılındığı ülkemizde vazgeçilmez bir kurumumuzdur. Bu yüce meclisin kurtulması sayesindedir ki milletimizin her ferdi geleceği hakkında karar almada etkin bir görev sahibi olabilmiştir.

Cumhuriyetimizin milli egemenlik ilkeleri çerçevesinde barış, huzur ve güvenlik içinde yaşaması gelişmesi, çağdaşlaşması ve demokratikleşmesi için gerekli ortamın oluşmasında ve bu değerlerin sağlam temeller üzerinde yerleşmesinde kuşkusuz ki meclisimiz en önemli noktada yer almaktadır. Hepimizin en değerli varlığı olan çocuklarımızın, barışın sevgin ve kardeşliğin ilelebet hüküm süreceği bu topraklarda yaşaması en büyük dileğimizdir. Bunun için özellikle son günlerde atılan adımlarla, milli birlik ve kardeşlik duygusuyla hareket ederek yarınlarımıza, geleceğimize yön verecek olan sevgili çocuklarımıza çok daha güzel, barış dolu bir Türkiye bırakmak için azim ve kararlılıkla mücadele etmekteyiz.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, bu günü tüm dünya çocuklarına armağan ederek, gelecek nesillere ne kadar değer verdiğini ortaya koymuştur. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın sağlıklı, eğitimli ve mutlu bireyler olarak hayata devam etmeleri bizlerin en büyük arzusudur.

Çocuklara armağan edilen ve tek evrensel bayram olma özelliği taşıyan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, çocuklarımızın ve gençlerimizin omuzlarında yükseleceğine olan inancın ifadesidir. Milletimizin aydınlık yarınlarını kucaklayan çocuklarımızın sağlıklı, eğitimli,  mutlu ve özgür bireyler olarak hayata devam etmeleri, Geleceğimizin umut tohumları çocuklarımızın özgür düşünceli, kendi başına karar verebilen, sorgulayan, hayatın gülücükleri ile baş edebilecek ölçüde donanımlı ve yetenekli gençler olarak görmek en büyük dileğimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle başta ilçem olmak üzere bütün çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile Türkiye Büyük Millet Meclisi’mizin kuruluşunun 98. Yıl dönümünü en içten dileklerimle kutlar, çocuklarımıza mutlu ve aydınlık yarınlar dilerim.

 

 

 

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
2039 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
BAŞKAN
Dr. Hacı Arslan UZAN
Belediye Başkan V.
SOSYAL MEDYA
HİZMETLER