SAYIN VALİMİZ KURGANLI KÖYÜMÜZDE KÖYLÜLERİMİZİN SORUNLARIYLA YAKINDAN İLGİLENDİ

SAYIN VALİMİZ KURGANLI KÖYÜMÜZDE KÖYLÜLERİMİZİN SORUNLARIYLA YAKINDAN İLGİLENDİ

 SAYIN VALİMİZ KURGANLI KÖYÜMÜZDE KÖYLÜLERİMİZİN SORUNLARIYLA YAKINDAN İLGİLENDİ

İlçe köylerine gerçekleştirdiği ziyaretlere devam eden Valimiz Sayın Aziz Yıldırım ve beraberindekiler Kurganlı Köyümüzde ağırlandı. 

Kaymakamımız ve Başkan V. Hacı Arslan Uzan eşliğinde Sayın Valimize köy ziyarertlerinde, İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, İl Jandarma Komutanı Albay İsmail Şahin, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, VEDAŞ İl Müdür V. Mesut Baskın,  Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdür V. Ferit Yıldız, İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, İl Sağlık Müdürü Dr. Serdal Türkoğlu ile ilçe kurum amirlerimiz eşlik etti.  

Sayın Valimiz ve beraberindekileri Kurganlı İlkokulu bahçesinde Köy Muhtarı öncülüğünde, köylüler Kurganlı İlkokulu öğretmen ve öğrencileri karşıladı. Kalabalığın alkışlarla karşıladığı Valimiz ve beraberindekiler değerli köylülerimiz ile bir araya gelerek istek ve taleplerini dinleyip köyün eksik olan fiziksel koşulları hakkında değerlendirmelerde bulundular.

Yol mağduriyetlerini dile getiren vatandaşlarımıza Kaymakamımız ve Başkan V. Sayın Uzan, köy bağlantı yolunda 18 km uzunluğunda sıcak asfalt yapacakları müjdesini verdi. Ayrıca köylülerin muzdarip oldukları çamurlu ve tozlu yollardan kurtulmaları için kilitli parke çalışmaları ve stabilize yol çalışmalarını yürüteceklerini açıkladı. 


Köy Muhtarı Şemsettin Darğun hayvanları için su sıkıntısını dile getirerek hayvanlarımıza içeçek su bulmakta zorlanıyoruz. Köyümüzün eksiklikler var fakat en önemli sorunumuz hayvancılık ile geçindiğimiz için su sorunumuzdur çağrısında bulundu. Sayın Valimiz Aziz Yıldırım, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür'e not aldırarak bu sorunun giderilmesini istedi. 

Okul bahçesinde köylülerimize hitap eden Sayın Yıldırım: "İhtiyaçlar çok bunları gidermeye gayret ediyoruz. Bunu yaparken de bütün köylerimizi göz önünde bulundurup öncelikli sorunlara çözüm üretiyoruz. İnşallah sorunlarımızı sorunlarımızı ortadan kaldırıp refah bir hayat içinde yaşayacağız. Terör konusunda anılmadıkça buraya olan yatırımlar daha da artar bunun farkında olmalıyız. Devletimize sahip çıkarsak, birliğimizi ve beraberliğimizi devam ettirirsek kimse sırtımızı yere getiremez. Hep birlikte daha güçlü daha sağlıklı adımlarla yürürüz." şeklinde konuştu. 

Köyün emektar hanımları da Sayın Valimize ve beraberindekilere yol sorunumuzu çözün başka bir şey istemiyoruz diyerek meramlarını dile getirdiler. Engelli çocuğu olan aile ise çocuğu için yardım isteyerek yavrumu iyileştirip okula göndermek istyorum demesi üzerine Sayın Valimiz ve Kaymakamımız çocuğun evde eğitim görmesi için öğretmen ayarlacaklarını söyleyip sağlık sorununu takip edeceklerini belirttiler. 

Kurumlar tarafından köye yapılan yatırımlar şöyle; Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanlığımızca 2017-2018 yıllarında köy ihtiyaçları için malzeme yardımı, asfaltlama ve yol çalışmaları yapımı için 857.000,00 TL, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2017 yılında ilkokul bakım onarım işine 30.000 TL’lik kamu yatırımı yapılmıştır.
 
Köyümüze 2016 yılından 2018 Mayıs ayına kadar Sosyal yardım giderleri olarak 124.746,00 TL ödeme yapılmış ayrıca İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğümüz tarafından yapılan desteklemelerde 246.151,00 TL tarım desteklemelerinden faydalandırtılmıştır. 

Kurganlı Köyüze gerçekleştirdiği ziyareti tamamlayan Sayın Valimiz çocuları ikramlarla sevindirerek Şatırla Köyüne hareket etti. 








Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
1256 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
BAŞKAN
Dr. Hacı Arslan UZAN
Belediye Başkan V.
SOSYAL MEDYA
HİZMETLER