ŞATIRLAR KÖYÜMÜZDE SAYIN VALİMİZ VE BERABERİNDEKİLERİNİ KÖYLÜLER KÖY MEYDANINDA KARŞILADILAR

ŞATIRLAR KÖYÜMÜZDE SAYIN VALİMİZ VE BERABERİNDEKİLERİNİ KÖYLÜLER KÖY MEYDANINDA KARŞILADILAR

ŞATIRLAR KÖYÜMÜZDE SAYIN VALİMİZ VE BERABERİNDEKİLERİNİ KÖYLÜLER KÖY MEYDANINDA KARŞILADILAR

İlçemize bağlı köyleri gezen Valimiz Sayın Aziz Yıldırım ve beraberindekiler değerli köylülerimiz ile bir araya gelerek köylerin fiziki ve sosyal sorunları üzerinde incelemelerde bulunup istek ve talepleri kendilerinden dinlemeye devam ediyorlar. Şatırlar köyümüzde karşılanan Sayın Valimiz ve beraberindekiler köy meydanında köylüleri dinlediler.
 
Sayın Valimiz Aziz Yıldırım’a köy ziyaretlerinde, İlçe Kaymakamımız ve Başkan V. Hacı Arslan Uzan, İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, İl Jandarma Komutanı Albay İsmail Şahin, ilgili kurum müdürleri ile ilçe kurum amirleri eşlik etti. 
 
Köyün en büyük sorunu olan içmesuyu sıkıntılarını dile getiren köy muhtarı Bülent Yaşar içeçek su bulmakta zorlanıyoruz. yerin altında kükürtün çıkması birçok sağlık sorununu beraberinde getiriyor buna bir çözüm bulmanızı bizi bu sorundan kurtarmanızı bekliyoruz. ifadesinde bulunarak sıkıntılarını dile getirdi. 
 
Köylüleri dinleyen Valimiz Aziz Yıldırım; “Çok değerli kardeşlerim bugün sizleri ziyaret etmek ve sizlerle bir arada olmak istedim. İçmesuyunuz üzerinde çalışmalarda bulunacağız. Devletimiz sizlerin temel sorunu çözmek için burada 48 hanelik 350 vatandaşımızın su sorunu elbetteki çözülmesi gereken önemli bir sorundur. İnşallah bu sıkıntınızı gidereceğiz." dedi. 

Milletimiz neredeyse devletimiz kolunu oraya uzatıyor diyen Sayın Yıldırım, Kurum amirlerimizin raporları neticesinde Köyünüze yapılan yatırımlar şöyle; Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanlığıca 2017-2018 yıllarında köy ihtiyaçları için malzeme yardımı, asfaltlama ve yol çalışmaları yapımı için 424.884,60 TL, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2016-2017 eğitim öğretim yılında ilkokul bina yapım işine 700.000,00 TL’lik kamu yatırımı yapılmıştır. Köyümüze 2016 yılından 2018 Mayıs ayına kadar Sosyal yardım giderleri olarak 85.463,00 TL ödeme yapılmış ayrıca İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğümüz tarafından yapılan desteklemelerde 186.535,00 TL tarım desteklemelerinden faydalandırtılmıştır." bilgisini verdi. 

Kaymakamımız ve Başkan V. Hacı Arslan Uzan, Bu yıl köyümüze stabilize yol çalışması, köy içi parke taşı döşeme işi ve asfaltlama çalışmaları yapılacak. Ayrıca sizlerin talebi olan Erzurum bağlantı yolu asfaltlama çalışması içinde özellikle gündemimize aldığımızı bilmenizi isterim ki bu işin yapılması konusunda azami gayret göstereceğiz. açıklamasında bulundu. Köylülerimiz kendierini ziyaret ettikleri için Valimiz, Kaymakamımız ve değerli konuklarına teşekkürlerini ilettiler. köylülerimiz ile vedalaşan Sayın Valimiz İftar yemeği için Sarıpınar Beldesine doğru yola çıktı. 


 
Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
1291 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
BAŞKAN
Dr. Hacı Arslan UZAN
Belediye Başkan V.
SOSYAL MEDYA
HİZMETLER