KOTANLI KÖYÜMÜZ VATANDAŞLARI VALİMİZİ KÖYLERİNDE KARŞILAMANIN MUTLULUĞUNU YAŞADI

KOTANLI KÖYÜMÜZ VATANDAŞLARI VALİMİZİ KÖYLERİNDE KARŞILAMANIN MUTLULUĞUNU YAŞADI

KOTANLI KÖYÜMÜZ VATANDAŞLARI VALİMİZİ KÖYLERİNDE KARŞILAMANIN MUTLULUĞUNU YAŞADI

Köy ziyaretlerine devam eden Sayın Valimiz Aziz Yıldırım, gün içerisinde gerçekleştirdiği ilk ziyaretini  Kotanlı Köyümüze yaptı. 

İlçe Kaymakamımız ve Başkan V. Hacı Arslan Uzan eşliğinde Valimiz ile birlikte ziyarette bulunan İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, İl Jandarma Komutanı Albay İsmail Şahin, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mehmet Aydın, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Metin Aksu, İl Sağlık Müdürü Dr. Serdal Türkoğlu ile ilçe kurum amirleri vatandaşlarımız ile bir araya geldi. 
 
Sayın Valimiz ve beraberindekileri Bulanık ilçesi Kotanlı Köy Muhtarı Hudeyda Çetin ve köylüler karşıladı. Köylülerin sorunlarını dinleyen Sayın Valimiz Aziz Yıldırım; “Çok kıymetli kardeşlerim bugün sizleri ziyaret etmek ve sizlerle bir arada olmak istedim. Köyde 84 hanede yaklaşık 480 vatandaşımız yaşamaktadır. Köyümüzde yollarımız stabilize yol çalışmaları ve köy içi parke döşeme çalışmaları devam ediyor. Cazibeli içme suyu var ancak hattın geçtiği bazı köylülerin hatlara zarar vermesi sebepleriyle su konusunda sıkıntı yaşıyorsunuz bu konu şuan hukuki bir süreç içerisindedir. Bu sorunu çözmek için uğraşacağız." dedi.

Kurum amirlerince yapılan yatırımları dinleyen Sayın Valimiz, Kotanlı Okulunun çevresinin duvarı olmaması sebebiyle ihata duvarı yapılması talimatını verdi. Kendilerini köylerinde ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını dile getiren Kotanlı köylüleri birlik ve beraberlik içerisine kardeşçe yaşadığımız memleketimizde bizleri köyümüzde ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz diyerek duygularını dile getirdiler. 

Hepiniz devletimiz için birinci sınıf vatandaşsınız diyen Sayın Valimiz, bizlere düşen devletimize sahip çıkmak. Ortada devlet kalmazsa gidecek bir kapımız olmaz. Yarınlarımıza daha iyi bir Türkiye bırakmak için hepimiz kardeşçe, birlik ve beraberlik, dayanışma içinde olmalıyız. şeklinde konuştu. 
 
Değerli hemşehrilerim,  köyümüze yapılanlara baktığımda, Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanlığımızca 2017-2018 yıllarında 37 bin,  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2017-2018 yılında ilkokul bakım onarım işine 40 bin TL’lik kamu yatırımı yapılmıştır. Köyümüze 2016 yılından 2018 Mayıs ayına kadar Sosyal yardım giderleri olarak 182 bin752  TL ödeme yapılmış ayrıca İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğümüz tarafından yapılan desteklemelerde 566 bin 617 TL tarım desteklemelerinden faydalandırtılmıştır. bilgisini veren Sayın Yıldırım, hizmetlerimiz en iyi şekilde devam edecek bilgisini verdi. 

Köyün en büyük sorularından olan mera alanlarının işgali konusuna da değinen Valimiz, "Mera alanları kamuya aittir şahsa ait değil. Peki, bu alanları kimler işgal ediyor o köyde, belde de yaşayan insanlar değil mi? Dışardan gelip birileri mera alanlarını işgal etmiyor. Yine orada yaşayan insanlar mağdur oluyor. Mera alanları kamuya aittir ve işgali hem kamu hem de kul hakkıdır.  Bu konuda işgallerle ilgili Tarım Müdürlüğümüzce bir çalışma yapılacak, bu çalışma neticesinde işlem yapacağız.”dedi.
 
Kotanlı Köy ziyaretlerini tamamlayan Valimiz Aziz Yıldırım çocukları da hediye ve ikramlarla sevindirerek beraberindekilerle birlikte  köylülerimiz ile vedalaşıp köyden ayrıldı.
Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
1145 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
BAŞKAN
Dr. Hacı Arslan UZAN
Belediye Başkan V.
SOSYAL MEDYA
HİZMETLER