ŞEHİTTAHİR KÖYÜMÜZDE VALİMİZ KÖYLÜLERİMİZİN SORUNLARIYLA İLGİLENDİ

ŞEHİTTAHİR KÖYÜMÜZDE VALİMİZ KÖYLÜLERİMİZİN SORUNLARIYLA İLGİLENDİ

ŞEHİTTAHİR KÖYÜMÜZDE VALİMİZ KÖYLÜLERİMİZİN SORUNLARIYLA İLGİLENDİ

İlçemize bağlı köy ziyaretlerinde Şehittahir Köyümüzde vatandaşlarımızla buluşan Valimiz Sayın Aziz Yıldırım, Kaymakamımız ve Başkan V. Hacı Arslan Uzan ile birlikte köylülerimizin sıkıntılarıyla yakından ilgilendiler. 

Köy ziyaretlerinde Sayın Valimize eşlik eden İl ve İlçe kurum amirleri inceleme raporları neticesinde Şehittahir Köyümüze yapılan sağlık, tarım, yol gibi konularda yapılan yatırımları açıklayarak bu yıl da yapılacak olan yatırımlardan söz ettiler. 
 
Sayın Valimiz ve beraberindekileri karşılayan  Köy Muhtarı Yaşar Bingöl ve köylüler sorunlarını dile getirdiler. Sayın Valimiz Aziz Yıldırım; “Çok kıymetli kardeşlerim bugün sizleri ziyaret etmek ve sizlerle bir arada olmak istedim. Köyde 137 hanede yaklaşık 555 vatandaşımız yaşamaktadır. 145 öğrenci ve 9 öğretmen bulunan köyümüz de bir okul inşaatımız var ve inşaatımız tüm hızıyla devam ediyor. Yavrularımızın daha iyi bir okulda daha donanımlı sınıflarda eğitim almaları için 8 derslikli okul inşaatını 2018-2019 eğitim öğretim yılında açmayı planlıyoruz. Şimdiden çocuklarımıza, vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun diyorum. Çocuklarımız yarınlarımızın teminatı onlar için bizler daha çok çalışıyor ve gayret ediyoruz. Bizlerin yerine onlar geçecekler ve bu ülkeyi onlar idare edecekler. Çocuklarınız okutun özellikle kız çocuklarının okutulmasını sağlayın. Çünkü çocuklarımız geleceğimiz bunu asla unutmayın." dedi. 
 
Köyümüze yapılan yatırımlara baktığımızda, Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanlığımızca 2017-2018 yıllarında 2 milyon 342 bin TL, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2017-2018 yılında ilkokul bakım onarım işine 900 bin TL’lik kamu yatırımı yapılmıştır. Köyümüze 2016 yılından 2018 Mayıs ayına kadar Sosyal yardım giderleri olarak 113 bin 778 TL ödeme yapılmış ayrıca İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğümüz tarafından yapılan desteklemelerde 1 milyon 251 bin 101 TL tarım desteklemelerinden faydalandırtılmıştır. açıklamasında bulundu. Bunları yine köyümüz için yeterli görmüyoruz diyen Sayın Valimiz, Mera sıkıntısını dile getiren vatandaşlarımızın sorununu çözeceklerini belirtti.
 
Şehittahir Köy ziyaretlerinin ardından Valimiz Aziz Yıldırım, beraberindekiler ile birlikte  vatandaşlar ile vedalaşarak AdıvarKöyü’ne hareket etti.
Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
1292 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
BAŞKAN
Dr. Hacı Arslan UZAN
Belediye Başkan V.
SOSYAL MEDYA
HİZMETLER