ADIVAR KÖY ZİYARETİNDE SAYIN VALİMİZ, BİRLİK VE BERABERLİK MESAJI VERDİ

ADIVAR KÖY ZİYARETİNDE SAYIN VALİMİZ, BİRLİK VE BERABERLİK MESAJI VERDİ

ADIVAR KÖY ZİYARETİNDE SAYIN VALİMİZ, BİRLİK VE BERABERLİK MESAJI VERDİ

Adıvar köy ziyaretini iftara yakın bir saatte gerçekleştiren Sayın Valimiz Aziz Yıldırım, kendilerini bekleyen değerli Adıvar köylüleri ile hasbihal ederek istek ve taleolerini dinleyip birlik ve beraberlik mesajları verdi. 

İlçe Kaymakamımız ve Başkan V. Hacı Arslan Uzan ile birlikte İl ve İlçe Kurum Amirleri Sayın Valimize eşlik ederek Adıvarlılar ile bir araya geldiler. Sayın Valimiz ve beraberindekileri köy muhtarı ile birlikte karşılayan köylüler istek ve taleplerini birnci ağızdan ilettiler. 

 Köylülerin sorunlarını dinleyen Sayın Valimiz Aziz Yıldırım; “Çok kıymetli kardeşlerim bugün sizleri ziyaret etmek ve sizlerle bir arada olmak istedim. Köyde 302 hanede yaklaşık 1380 vatandaşımız yaşamaktadır. Değerli hemşehrilerim, köyümüze yapılanlara baktığımda, Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanlığımızca 2017-2018 yıllarında 2 bin 338 TL, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2017-2018 yılında ilkokul bakım onarım işine 60 bin TL’lik kamu yatırımı yapılmıştır. Köyümüze 2016 yılından 2018 Mayıs ayına kadar Sosyal yardım giderleri olarak 308 bin 706  TL ödeme yapılmış ayrıca İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğümüz tarafından yapılan desteklemelerde 1 milyon 763 bin 463 TL tarım desteklemelerinden faydalandırtılmıştır." bilgisini verdi. 
 
Advar Köyünde köylülere seslenen Valimiz Sayın Yıldırım, Kıymetli hemşehrilerim, Devletimiz vatandaşımızın hangi partiye oy verdiğine, bölgesine, ırkına hiçbir şeyine bakmaz Vatandaşım varsa hizmet gidecek der. Çünkü vatandaşımın hepsi eşit, hepsi birinci sınıf insan, hepsi kıymetlidir anlayışıyla hizmet eder diyerek terör örgütünün yarattığı tahribattan söz etti.

Terör Örgütünün şimdiye kadar bölgeye acı, kan, gözyaşı ve güvensizlikten başka bir şey vermedi diyen Valimiz: " Niye bizim nüfusum azalıyor. 2011 yılında 416 bin nüfusumuz varken bugün 404 bin. Üstelik doğurganlıkta da Muş, ülke genelinde ön sıralarda iken, ama vatandaşımız buradan göçüyor. Diyor ki gençler burada iş yok, niye iş yok çünkü kimse bu cennet gibi topraklara yatırım yapmak istemiyor.  Çünkü terör var diyor. Sermaye korkaktır en ufak bir tedirginlikte gider. Böyle düşünürsek burada yaşayan vatandaşımız biraz parasını topladığında yatırım yapmak için batıya gidiyorsa batıdaki adam gelmez buraya tabi. Terörle anılmaya devam ederse hiç gelmezler. O zaman biz kendimize bizden sonraki nesillere iyilik yapmak istiyorsak mutlaka terörü yanımızdan kovmamız lazım. Terör ve yandaşlarına hiçbir şekilde destek vermememiz lazım. Bunu kendimiz için, geleceğimiz için yapmamız lazım. ”dedi.

Adıvar Köyü sakinleri kendilerini ziyaret eden Sayın Valimiz ve beraberindekilere teşekkür ederek köylerinde ağırlamaktan mutluluk duyduklarını dile getirdiler. Köy Ziyaretini tamamlayan Valimiz İftar yemeği için Rüstemdegik Belediyesine hareket etti. 

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
1607 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
BAŞKAN
Dr. Hacı Arslan UZAN
Belediye Başkan V.
SOSYAL MEDYA
HİZMETLER