SAYIN VALİMİZ OĞLAKKAYA KÖYÜMÜZDE VATANDAŞLARIMIZ İLE BULUŞTU

SAYIN VALİMİZ OĞLAKKAYA KÖYÜMÜZDE VATANDAŞLARIMIZ İLE BULUŞTU

SAYIN VALİMİZ OĞLAKKAYA KÖYÜMÜZDE VATANDAŞLARIMIZ İLE BULUŞTU


İlçemiz köy ziyaretlerine oğlakkaya Köyümüz ile devam eden Sayın Valimiz Aziz Yıldırım'a Kaymakamımız ve Başkan V. Hacı Arslan Uzan, İl ve İlçe Kurum Amirlerim eşlik ederek köyümüzde yapılan ve yapılacak olan yatırımlar üzerine köylülerimiz ile istişare edildi. 

Oğlakkaya İlkokulu ve Ortaokulu bahçesinde Sayın Valimiz ve beraberindekileri Köylülerimiz, öğretmenlerimiz karşılayarak güzel ortamda bir araya gelindi. 

 Köy sakinlerinin sorunlarını dinleyen Sayın Valimiz; “Çok kıymetli kardeşlerim bugün sizleri ziyaret etmek ve sizlerle bir arada olmak istedim. Köyde 198 hanede yaklaşık 1090 vatandaşımız yaşamaktadır. Köyümüze yapılanlara baktığımda, Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanlığımızca 2017-2018 yıllarında 52 bin TL, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2018 yılında Oğlakkaya Ortaokulu bakım ve onarım işine 40 bin TL’lik kamu yatırımı yapılmıştır. Köyümüze 2016 yılından 2018 Mayıs ayına kadar Sosyal yardım giderleri olarak 165 bin 290 TL ödeme yapılmış ayrıca İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğümüz tarafından yapılan desteklemelerde 618 bin 281 TL tarım desteklemelerinden faydalandırtılmıştır. Bu yıl 1500 metrekare parke yapılacak, okulumuzda ise bir ağaçlandırma çalışması yapılması konusunda talimat verdim. Çocuklarımız için okul bahçesine bir basketbol sahası yapılması konusunda da gereken yapılacaktır." dedi.
 
Muş ovası tarım ve hayvancılık için ideal bir alan diyen Sayın Valimiz, Bulanık ilçemizden Liz Ovasıyla hayvancılık ve tarım yapılması en uygun yerlerden biridir. Köyümüzde 1700 büyükbaş bin civarında da küçükbaş hayvan varlığı mevcuttur. Hayvancılığın geliştirilmesi için bu bölgelerimizde yem bitkileri üzerinde bir çalışma yapılmasının faydalı olacağı kanaatindeyim. Bu sayede hem sizler hem de Bulanık, Muş yani ülkemiz de kazanır. Devletimiz zaten ciddi desteklemeler vermekte genç çiftçi projesinden de bu köyümüzde 2 vatandaşımız faydalanmıştır. Bizlerin hayvan varlığı sayısın ı iki katına çıkarmamız gerekiyor diyerek çiftçilerimize vurgu yaptı. 
 
Oğlakkaya Köy ziyaretlerinin tamamlayan Sayın Valimiz Aziz Yıldırım, beraberindekiler ile birlikte köy programlarına decam etmek için Oğlakkaya vatandaşlarımız ile vedalaştı. 


 
 
Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
1422 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
BAŞKAN
Dr. Hacı Arslan UZAN
Belediye Başkan V.
SOSYAL MEDYA
HİZMETLER