KAYMAKAMIMIZ VE BAŞKAN V. HACI ARSLAN UZAN'IN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI:

KAYMAKAMIMIZ VE BAŞKAN V. HACI ARSLAN UZAN'IN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI:

KAYMAKAMIMIZ VE BAŞKAN V. HACI ARSLAN UZAN'IN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI:

Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ/PYD) mensubu askerlerin 15 Temmuz 2016 tarihinde yaptığı hain darbe girişiminin üzerinden 2 yıl geçti. 2 yıl önce 249 kişinin şehit olmasıyla sonuçlanan 15 Temmuz darbe girişiminn etkileri silinmedi. Ülkemiz unutulmayacak bir trajedi yaşadı. 

Milli iradenin birliği sayesinde püskürtülen hain darbe girişimi vatandaşlarımızın kahramanlığı ile unutulmaz bir zaferin günü oldu. 15 Temmuz günü verdiğimiz 249 şehidimize Allah'tan rahmet, ailelerine ve tüm milletimize sabır diliyorum. 

15 Temmuz günü milletimizin yazdığı destan tarihi sayfalarda yerini aldı. Darbe girişiminin yıl dönümünde zaman, mekan, şartlar ne olursa olsun milletçe  bu tarihi günün nöbetini tutmaya devam edeceğiz. Vatanını korumak, demokrasiye sahip çıkmak uğruna gözünü kırpmadan şehitlik ve gazilik mertebesine ulaşarak bu destanı yazan bu milletin bir ferdi olmaktan ayrıca büyük bir gurur yaşıyoruz. 

Milletimizin iman gücüyle başta Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Olmak üzere vatan sevgisiyle, bayrak aşkıyla, kardeşlik duygularıyla bütünleşerek milletimizin verdiği mücadele ve demokrasi zaferi asla unutulmayacaktır.

İlçemizde de 15 Temmuz adını yaşatmak adına düzenlediğimiz programımızda, 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Hatıra Ormanı'ında şehitlerimizin adını alan dikili fidanlarımızı sulayıp şehit ve gazi ailelerimizi hanelerinde ziyaret ettik. 14 ve 15 Temmuz akşamı da bu ruhu yeniden yaşamak için 'Biz Bir' iz, Yeniden Diriliş adlı tiyatro gösterilerini' vatandaşlarımıza sunacağız. 

Bütün bu duygu ve düşüncelerimizle Rabbim bizlere bir daha 15 Temmuzlar yaşatmasın diyor, Aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, kahraman gazilerimize sevgi ve saygılarımı iletiyorum. 
                                 
Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
974 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
BAŞKAN
Dr. Hacı Arslan UZAN
Belediye Başkan V.
SOSYAL MEDYA
HİZMETLER