DOLUNAYDA AKŞAM TİYATRO GÖSTERİSİ İLE DESTANSI 15 TEMMUZ RUHUNU YAŞADIK

DOLUNAYDA AKŞAM TİYATRO GÖSTERİSİ İLE DESTANSI 15 TEMMUZ RUHUNU YAŞADIK

DOLUNAYDA AKŞAM TİYATRO GÖSTERİSİ İLE DESTANSI 15 TEMMUZ RUHUNU YAŞADIK

İlçemizde düzenlenen 15 Temmuz etkinlikleri ile detansı ruhu yaşadık. Milli iradenin zaferiyle püskürtülen FETÖ/PYD terör örgütü tarafından darbe teşebbüsünün yıl dönümünde vatandaşlarımız le bir araya geldik. 

Bulanık Belediyesi olarak sosyal ve kültürel faaliyetler kapsamında 15 Temmuz ruhunu yaşatma adına  “Dolunayda Akşam” tiyatro ekibince sergilenen “Biz Biriz “ tiyatro oyunu büyük ilgi gördü.

Hükümet Konağı önünde sahnelenen tiyatral gösteriye Kaymakamımız ve Başkan V. Hacı Arslan uzan, eşliğinde Kurum .Amirleri, Siyasal Parti Temsilcileri ve  Vatandaşlarımız katılım gösterdi. 


Yoğun katılımın olduğu gösterimde tiyatro oyuncusu Muhammed Emin Kutlu tarafından İslamın doğuşundan 15 Temmuz döneminde geçen süreçte, İslam ülkeleri ve ülkemiz üzerine oynanan oyunlar anlatılıp canlandırmalar yapıldı.

Yakın tarihimizde Kurtuluş Savaşı ve Çanakkale Zaferi’nin de işlendiği yaklaşık 2.5 saat süren tiyatro oyununda Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ile Türkiye Cumhuriyeti kurulduktan sonra ülkemizde dış güçlerin oynadığı oyunların asla bitmediği anlatıldı. Gösteride yakın siyasi tarihimizde idam edilen Adnan Menderes, zehirlenerek öldürülen Turgut Özal, suikasta kurban giden Muhsin Yazıcıoğlu, ayak oyunları ile önleri kesilmeye çalışılan Necmettin Erbakan, Recep Tayyip Erdoğan ve 15 Temmuz sürecinde yaşananlar izleyenlere tiyatral gösteri olarak sunuldu. Semazen gösterileri ve kahramanlık türkülerinin de yer aldığı oyunun final sahnesinde ise Kutlu hoca Ertuğrul kıyafetleri ile seyirci karşısına çıkarak, son tepe olan Türkiye’nin asla teslim olmayacağı mesajını verdi.

Biz Biriz “ tiyatro oyunu sonunda Kaymakamımız ve Başkan V. Hacı Arslan Uzan'a Türk bayrağı hediye eden Muhammed Emin Kutlu’ya, İlçe kadınlarımızın el emeği olan filografi sanatından yapılmış ay yıldızlı bayrağımız takdim edildi. 

Gerek İslam ülkeleri, gerekse ülkemiz üzerine geçmişten bugüne oynanan oyunları ve şehitlerimizin hikayelerini zaman zaman gözleri yaşararak izlediklerini ifade eden Kaymakamımız ve Başkan V. Sayın UZAN: "15 Temmuz ruhunu peygamber efendimizin hayatından şimdiki tarihimize kadat getirdiği serüven içerisinde ciddi anlamda mutluluk duyduk. Allah razı olsun ağzına diline sağlık. Değerli kardeşlerim 15 Temmuz ülkemiz adına bir dönüm noktası, bir felaketin eşiğinden döndük. Bunun anlamını iyi idrak etmemiz lazım. Her sene mutlaka unutmayacağız ve unutturmayacağız. işte bu tiyatral tarihi serüvende bize o anları tekrar yaşattı. Emeklerinden dolayı teşekkür ilçem adına teşekkür ederim." dedi. 

Muhteşem bir 15 Temmuz ruhu için bir araya gelinen akşamda gösterimin tamamlanmasıyla yapılan veda konuşmalarının ardından manevi değeri olan gece son buldu. 
Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
820 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
BAŞKAN
Dr. Hacı Arslan UZAN
Belediye Başkan V.
SOSYAL MEDYA
HİZMETLER