'YENİDEN DİRİLİŞ' TİYATRO GÖSTERİMİ İLE 15 TEMMUZ KAHRAMANLARINI İLÇEMİZDE ANDIK

'YENİDEN DİRİLİŞ' TİYATRO GÖSTERİMİ İLE 15 TEMMUZ KAHRAMANLARINI İLÇEMİZDE ANDIK


'YENİDEN DİRİLİŞ' TİYATRO GÖSTERİMİ İLE 15 TEMMUZ KAHRAMANLARINI İLÇEMİZDE ANDIK 

İlçemizde düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinkileri ile kapsamında 'YENİDEN DİRİLİŞ 15 TEMMUZ' isimli tiyatro oyunu Kapalı Spor Salonumuzda sahnelendi. 

Bulanık Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler tarafından organize edilen 15 Temmuz etkinlikleri ile Milli iradedin Fettullah'çı Terör Örgütü (FETÖ/PYD) tarafından girişimde bulunulan hain darbeye karşı üstün gelmesinin yıl dönümünde ilçemiz vatandaşları ile bir araya geldik. 

Kaymakamımız ve Başkan V. Hacı Arslan Uzan, öncülüğünde etkinliğe, Cumhuriyet Başsavcısı Velat Öncel, Ak Parti İlçe Başkanı Ali Bulut, Garnizon Komutanı Ömer Altaş, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Daştan, Hakimler, savcılar, Kurum amirleri ile sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

İstanbul Söz Sanat Tiyatrosu Topluluğu tarafından sunulan gösteride, Fetullah'çı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PYD) vurgu yapılarak darbe girişiminin öncesi verilen subliminal mesajlara dikkat çekildi. Sahnelenen tiyatro da Şehit olan 15 Temmuz kahramanları unutulmadı. Özellikle darbeci general Semih Terzi'yi göğsünden vurarak öldüren kahraman şehidimiz Ömer Halis Demir'in, darbe seyrini değiştiren destansı kahramanlığı anlatan sahneler izleyenlere duygu dolu anlar yaşattı. 

15 Temmuz ruhunu anlatıldığı ve birlik mesajlarının verildiği gösteri ayakta alkışlandı. Tiyatro'nun sonuna gelmesi ile Kaymakamımız ve Başkan V. Hacı Arsln Uzan, sanatçılara plaket verdi. 15 Temmuz ruhunu tekrar yaşatan ekibe şükranlarını sunan Sayın Uzan, Bu gün burada hep birlikte 15 Temmuz ruhunu yaşamatan gurur duyuyorum. Rabbim bir daha bize 15 Temmuzlar yaşatmasın ifadesinde bulundu.

Kapalı Spor Salonunda sahnelenen tiyatro gösterisinn ardından  Türk Bayrakları ile süslenen araçlarla konvoy oluşturularak ilçe merkezimizde tur atıldı. İlçemizdeki camiilere salaların okunmasıyla birlikte etkinliğe katılanlar Hükümet Konağı Önünde demokrasi nöbeti tuttular.


 

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
835 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
BAŞKAN
Dr. Hacı Arslan UZAN
Belediye Başkan V.
SOSYAL MEDYA
HİZMETLER