BULANIĞIMIZDA KUŞ BAKIŞI GÖRÜNÜME HAKİM 'BAYRAK TEPE' PROJESİ

BULANIĞIMIZDA KUŞ BAKIŞI GÖRÜNÜME HAKİM 'BAYRAK TEPE' PROJESİ


BULANIĞIMIZDA KUŞ BAKIŞI GÖRÜNÜME HAKİM 'BAYRAK TEPE' PROJESİ

İlçemize kazandırlacak olan Bayrak Tepe projesine başlanıldı. Kültür Mahallemizde taşlık tepe olarak bilinen tepe, uygun hale getirilerek 25 m uzunluğunda dev Bayrağımızı konuçlandırıp vatandaşlarımızın vakit geçireceği bir alana dönüştürülecek.

Kaymakamımız ve Başkan V. Hacı Arslan Uzan'ın üzerinde durduğu Bayrak Tepe projesi, ilçemize hakim olacak noktada seyirlik hale getirilerek, mesire alanına çevrilip sosyal bir merkez tipinde belediyemize kazandırılacak. 

Yol yapım çalışmalarına başlanılan tepenin alt dolgusu yapılıyor. Tepeye ulaşımı aktif ve rahat hale getirmek için 10-15 m genişliğinde ve 600 m uzunluğunda yapılan yol, vatandaşlarımıza kolay ulaşım imkanı sağlayacak. Belediye Personelleri ile birlikte Bayrak Tepede başlanılan çalışmaları yerinde izleyen Kaymakamımız ve Başkan V. Sayın Uzan, bu projenin çok ses getireceğini belirterek ilçemize kazandırılacak en güzel alanlardan bir tanesi olacağını belirtti. 

25 m uzunluğunda dikilecek olan dev Bayrağımızın yanında seyir terası oluşturularak ziyaretçilerine açılacak. Vatandaşlarımız kuş görünümünde ilçenin dört bir tarafını tepeden izleyerek keyifli vakit geçirme imkanına kavuşacaklar. 

Bayrak direğinin dikileceği alanda büyük kayalıklar iş makineleri sayesinde çıkartılarak, tepenin kotları tevsiye edilip uygun zemin heline getirilerek düz zemin betonu atılacak. Çalışmaları devam eden tepemiz "BAYRAK TEPE" adını alarak yeni bir hizmetle vatandaşlara sunulacak. 

          

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
631 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
BAŞKAN
Dr. Hacı Arslan UZAN
Belediye Başkan V.
SOSYAL MEDYA
HİZMETLER