İLÇE HALKIMIZA KAYMAKAMIMIZ VE BAŞKAN V. SAYIN UZAN'DAN TEŞEKKÜR MESAJI

İLÇE HALKIMIZA KAYMAKAMIMIZ VE BAŞKAN V. SAYIN UZAN'DAN TEŞEKKÜR MESAJIİLÇE HALKIMIZA KAYMAKAMIMIZ VE BAŞKAN V. SAYIN UZAN'DAN TEŞEKKÜR MESAJI

Kaymakamımız ve Başkan V. Hacı Arslan Uzan, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın teşrifleriyle dün kutlanan, 26. Ağustos Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü etkinliklerine değerli vatandaşlarımızın gösterdiği yoğun ilgiden dolayı teşekkür etti. 

Sayın Uzan Mesajında şu sözlere yer verdi: 

"Malazgirt Zaferinin 947. yıl dönümünde şehit olan tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet, bizlere bu toprakları armağan eden Sultan Muhammed Alparslan'a saygı ve şükranlarımı sunuyorum. Binlerce vatandaşımızın Muş'a yakışır şekilde Anadolunun kapılarının Türklere açıldığı zaferi, büyük coşkuyla kutlamanın gururunu yaşadık.

1071 yılının bizim için bir dönüm noktasıdır. Sultan Muhammed Alparslan ve kutlu askerlerinin kazandığı zafer ile Anadolunun kapıları Türklere açılmış, bu topraklar yurt edinilerek geniş bir coğrafyaya hakim olunmuştur.

Ecdadımızın temsilcileri olarak haklı gururla tarihimizin şanlı zaferine katkıda bulunmak, bunu vazife olarak üstlenip sorumluluklarımızı yerine getirmek boynumuzun borcudur. 

Kıymetli vatandaşlarım, Malazgirt Zaferi Anma etkinliklerinde Sayın Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan, olmak üzere Malazgirte gelen bütün saygıdeğer misafirlerimizi kendinize yakışır bir şekilde tören alanında ağırladığınız için teşekkür ederim.

Buradan tören öncesi vatandaşların katılımı için emek sarf eden Kurum Amirlerimiz, Memurlarımız, Sivil Toplum Kuruluşu Üyeleri, Parti temsilcileri, Köy ve Mahalle Muhtarlarımız ve kıymetli vatandaşlarımıza şükranlarımız sunuyorum. 

Bu duygu ve düşüncelerle 26 Ağustos 1071 Malazgir Zaferi'ni bizlere armağan eden, bu toprakları yurt edinmemize vesile olan şanlı ecdadımızı hürmet ve saygıyla yad ediyor bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi rahmetler anıyorum."
 
Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
377 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
BAŞKAN
Dr. Hacı Arslan UZAN
Belediye Başkan V.
SOSYAL MEDYA
HİZMETLER