SEMT PAZARI PROJESİNİ İLÇEMİZE KAZANDIRIYORUZ

SEMT PAZARI PROJESİNİ İLÇEMİZE KAZANDIRIYORUZSEMT PAZARI PROJESİNİ İLÇEMİZE KAZANDIRIYORUZ

İlçemizde önemli bir eksilik olan Semt Pazarı projesini ilçemize kazandırarak dağınık halde olan manav kültürünü tek çatı altında toplayacağız. 

Bulanık Belediyesi olarak ilçemizde planlı kentleşme yönünde atılan önemli adılmlardan birisi olan Semt Pazarı sayesinde vatandaşlarımızın ihtiyaçları daha kolay ve rahat bir şeklide karşılanacak, pazardaki esnafın daha modern koşullarda çalışabilmesi, pazar yerinde ulaşım problemlerinin yaşamayacağı, şehir merkezine yakın konuçlandırılan pazar alanı, belediyemizde ilk olma özelliğini taşıyarak ilçemize farklı bir yenilik katacak. 

Sağlıklı, denetimli, güvenli bir ortamda pazar alışverişi yapılabilmesi için Yenimahallemizde 612 m2 alanda çelik iskele sistemi ile yapılan kapalı semt pazarı, çalışmaları tamamlanarak hizmete açılacak.

Söz konusu Semt Pazarı, 50-60 kapasiteye sahip, çelik iskele sisteminden yapılarak, istenilen alana taşınabilme özelliğini taşıyor. Kaymakamımız ve Başkan V. Hacı Arslan Uzan, projeyi yakından takip ederek ilçemizin kalkınması adına faydalı projeleri hayata geçirip, vatandaşlarımızın her anlamda yaşam kalitesini arttırmak istiyoruz ifadesinde bulundu. 

Semt Pazarının yapım işlerinin Eylül Ayı içerisinde tamamlanması hedeflenerek en kısa sürede vatandaşların hizmetine açılması planlanıyor. 


Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
317 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
BAŞKAN
Dr. Hacı Arslan UZAN
Belediye Başkan V.
SOSYAL MEDYA
HİZMETLER