ENGELSİZ YAŞAM AKADEMİSİ'NİN TEMELİNİ ATARAK 'ENGELLERİ AŞMAYA DEVAM EDİYORUZ

ENGELSİZ YAŞAM AKADEMİSİ'NİN TEMELİNİ ATARAK 'ENGELLERİ AŞMAYA DEVAM EDİYORUZ

ENGELSİZ YAŞAM AKADEMİSİ'NİN TEMELİNİ ATARAK 'ENGELLERİ AŞMAYA DEVAM EDİYORUZ

İlçemizde yaşayan engelli vatandaşlarımızın yaşam alanlarını arttırmak ve engelleri aşmak adına Engelsiz Yaşam Akademisi projemizi hayata geçirerek sosyal alanda önemli bir adım atıyoruz. 

Kaymakamımız ve Başkan V. Hacı Arslan UZAN, tarafından hayata geçirilmek istenen Engelsiz Yaşam Akademisi'nin, temelini yenimahallemizde atarak engelli vatandaşlarımızın hayata tutunmaları ve eğitim ve öğretim aşamasında kendilerini geliştirip yeteneklerini ortaya koyma imkanları sağlanacak.

Belediyemizde göreve başladığı günden itibaren gerek sosyal gerekse kültürel anlamda başlattığı projeler ile yeni bir görünüm kazandıran Kaymakamımız ve Başkan V. Sayın Hacı Arslan Uzan, dezavantajlı gruplara da umut ışığı olacak. Kentin mevcut sorunlarıyla yakından ilgilenen Sayın Uzan, engelli vatandaşlara daha rahat bir yaşam sunmak için bu projenin hayata geçirilmesini istedi. 

Engelsiz Yaşam Akademisi Prefabrik yapım ile içerisinde yer alacak eğitici odalar, sayesinde dezavantajlı grupların kendilerini geliştirmeleri sağlanarak topluma kazandırılacaklar. 

40 Adet Akülü Sandalye Projesi ile engelli vatandaşlarımıza sunulan imkanın yanında Engelsiz Yaşam Akademisi'nin açılması onlara farklı bir yaşam alanı fırsatı sunacak.


Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
90 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
BAŞKAN
Dr. Hacı Arslan UZAN
Belediye Başkan V.
SOSYAL MEDYA
HİZMETLER