İLÇEMİZDE DEVAM EDEN ALTYAPI ÇALIŞMALARI DENETLENDİ

İLÇEMİZDE DEVAM EDEN ALTYAPI ÇALIŞMALARI DENETLENDİ


İLÇEMİZDE DEVAM EDEN ALTYAPI ÇALIŞMALARI DENETLENDİ

İlçemizde 100 yıllık sorun olan kanalizasyon, içmesuyu, yağmursuyu altyapı çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Kaymakamımız ve Başkan V. Sayın Hacı Arslan Uzan, İller Bankası Bölge Müdürü Ayhan Kayatürk ile birlikte 51 milyonluk altyapı projesi için yapılan kazı ve döşeme çalışmalarını yerinde inceledi. 

Bulanık Belediyesi olarak ilçemizde yıllardır en büyük sorun olan içmesuyu, yağmursuyu ve kanalizasyon altyapı çaışmalarına başlanılmasına sevinen yerli vatandaşlar çalışmalardan oldukça memnun.
 
Mahallelerde belirlenen 8 noktada yapılan çalışmaları sürekli yerinde takip etmeye özen gösteren Sayın Uzan, çalışmaların titiz yürütülmesini ve vatandaşların mağdur edilmeden çalışmaların en iyi şekilde devam etmesini istedi. İller Bankası Bölge Müdürü Sayın Kayatürk'e çalışmalar hakkında bilgi veren sayın Uzan: " İlçemiz için oldukça önemli olan altyapı çalışmaları şehrimiz adına hayati bir önem taşıyor. İlçenin tamamında 132,5 km kanalizasyon hattı, 15 km içme suyu isale hattı, 156 km içme suyu şebeke hattı ve 4.5 km de yağmursuyu hattı, 4 bin m3 ve 2 bin m3 olmak üzere 2 adet içme suyu deposu yapılacak." dedi. 

İlçemizde hayata geçirdiğimiz bu proje bizim için önem arz ediyor açıklamasında bulunan Sayın Uzan, yüklenici firmamız ile birlikte sürekli istişare halinde olarak vatandaşlarımızında isteği üzerine hedeflediğimiz bu projeyi tamamlayıp vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız ifadesinde bulundu. 


İller Bankası Bölge Müdürü Kayatürk altyapı çalışmalarının meşaketli bir iş olduğunu vurgulayarak bu projenin ilçeye fayda sağlaması adına bizlerde gereken desteği sunacağız şeklinde konuşarak altyapı projesinin ilçemiz adına hayırlı olmasını diledi. 




Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
95 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
BAŞKAN
Dr. Hacı Arslan UZAN
Belediye Başkan V.
SOSYAL MEDYA
HİZMETLER