4+6 YAŞ GRUBU ÇOCUKLAR İÇİN İLK KUR’AN KURSU 700. YIL CAMİMİZDE AÇILDI

4+6 YAŞ GRUBU ÇOCUKLAR İÇİN İLK KUR’AN KURSU 700. YIL CAMİMİZDE AÇILDI


4+6 YAŞ GRUBU ÇOCUKLAR İÇİN İLK KUR’AN KURSU 700. YIL CAMİMİZDE AÇILDI

İlçemiz merkez camilerine yakın atıl binalar geçirilen tadilat sonrası kuran kursuna dönüştürülerek çocuklara ve yetişkinlere ders verilecek alanlara çevriliyor. İlk kez 4+6 yaş arası çocuklarımız için kurulan kuran kursu Müftülük bünyesinde Kur’an tilaveti ile açılışa sunuldu.

Bu gün Kaymakamımız ve Başkan V. Hacı Arslan Uzan, 700 . Yıl Kuran Kursunun açılışını Müftümüz,  kurum amirleri, din görevlileri, kuran kursu hocaları, veliler ve vatandaşlar ile birlikte gerçekleştirerek ilçemiz adına hayırlı uğurlu olmasını diledi. Yetişkin bayanlara ve 4+6 yaş arasındaki çocuklarımıza hitap eden Kur’an Kursu ilçemizde oldukça rağbet görüyor.

Açılışın ardından sınıfları dolaşan Kaymakamımız ve Başkan V. Sayın Uzan: “Önemsediğimiz hizmetlerden birisi bu kur’an kurslarının sayısını arttırmak. Dinimizi öğrenip çocuklarımızı bu yolda eğitmek, onları topluma kazandırma konusunda oldukça yararlı olacağını düşünüyorum. Bu gün iki tane kur’an kursumuzun açılışını inşallah hep beraber gerçekleştireceğiz. Bizlerde Belediye ve kaymakamlık olarak elimizden geldiğince gereken desteği sunacağız. Çocuklarımıza ve yetişkin bayanlarımıza eğitimler konusunda gereken ortamı sağladık. Rabbim utandırmasın. Hanım kardeşlerimiz inşallah üzerlerine düşen sorumlulukları yerine getirecekler. Tekrardan hayırlı, uğurlu olsun.” dedi.

Son olarak hocalardan eksiklikler hakkında bilgi alan Sayın Uzan, belediyemiz Kültür ve Sosyal İşler tarafından eksik oyuncaklar ve dolapları not aldırarak en kısa sürede karşılanmasını istedi.  

 

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
89 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
BAŞKAN
Hacı Arslan UZAN
Belediye Başkan V.
SOSYAL MEDYA
HİZMETLER