HZ. OSMAN KUR'AN KURSU AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLEREK İLÇEMİZİN HİZMETİNE SUNULDU

HZ. OSMAN KUR'AN KURSU AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLEREK İLÇEMİZİN HİZMETİNE SUNULDUHZ. OSMAN KUR'AN KURSU AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLEREK İLÇEMİZİN HİZMETİNE SUNULDU

İlçe Müftülüğümüze bağlı açılışı gerçekleştirilen Hz. Osman Kur'an Kursu, 4+6 yaş grubu öğrencilerine yönelik eğitim faaliyetlerine başladı. 

İlçemiz merkez camilerine yakın atıl binalar geçirilen tadilat sonrası kuran kursuna dönüştürülerek çocuklara ders verilecek alanlara çevriliyor. İlk kez 4+6 yaş arası çocuklarımız için kurulan kuran kursu Müftülük bünyesinde Kur’an tilaveti ile açılışa sunuldu.

Bu gün Kaymakamımız ve Başkan V. Hacı Arslan Uzan, 700 . Yıl Kuran Kursunun açılışınının ardından Hz Osman Kur'an Kursu açılışını da büyük bir kalabalık ile gerçekleştirildi. Açılışa eşlik eden  Müftümüz,  kurum amirleri, din görevlileri, kuran kursu hocaları, veliler ve vatandaşlar ilçe adına hayırlı olsun dileklerinde bulundalar.  

Açılışın ardından sınıfları dolaşan Kaymakamımız ve Başkan V. Sayın Uzan: “Önemsediğimiz hizmetlerden birisi bu kur’an kurslarının sayısını arttırmak. Dinimizi öğrenip çocuklarımızı bu yolda eğitmek, onları topluma kazandırma konusunda oldukça yararlı olacağını düşünüyorum. Bu gün iki tane kur’an kursumuzun açılışını inşallah hep beraber gerçekleştireceğiz. Bizlerde Belediye ve kaymakamlık olarak elimizden geldiğince gereken desteği sunacağız. Çocuklarımıza ve yetişkin bayanlarımıza eğitimler konusunda gereken ortamı sağladık. Rabbim utandırmasın. Hanım kardeşlerimiz inşallah üzerlerine düşen sorumlulukları yerine getirecekler. Tekrardan hayırlı, uğurlu olsun.” dedi. 

Son olarak hocalardan eksiklikler hakkında bilgi alan Sayın Uzan, belediyemiz Kültür ve Sosyal İşler tarafından eksik oyuncaklar ve dolapları not aldırarak en kısa sürede karşılanmasını istedi. 
Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
96 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
BAŞKAN
Dr. Hacı Arslan UZAN
Belediye Başkan V.
SOSYAL MEDYA
HİZMETLER