ALTYAPI BİLGİLENDİRME TOPLANTISININ ÜÇÜNCÜ AYAĞI CUMHURİYET MAHALLESİ SAKİNLERİ İLE YAPILDI

ALTYAPI BİLGİLENDİRME TOPLANTISININ ÜÇÜNCÜ AYAĞI CUMHURİYET MAHALLESİ SAKİNLERİ İLE YAPILDI


ALTYAPI BİLGİLENDİRME TOPLANTISININ ÜÇÜNCÜ AYAĞI CUMHURİYET MAHALLESİ SAKİNLERİ İLE YAPILDI

İlçemizde devam eden altyapı çalışmaları hakkında mahalle mahalle vatandaşlarımızı bilgilendiren Kaymakamımız ve Başkan V. Hacı Arslan Uzan, Altyapı Bilgilendirme Toplantısının üçüncü ayağını cumhuriyet mahallesi sakinleri ile gerçekleştirdi.

Cumhuriyet mahallesi taziye evinde yapılan toplantı için bir araya gelen mahalleliler Kaymakamımız ve Başkan V. Sayın Uzan'ı karşıladı. Taziye evinde vatandaşları ilçemizde hayata geçirilen projeler hakkınd bilgilendiren Sayın Uzan, fiziki olarak sorumluluğu büyük olan altyapı da ortaya çıkan içmesuyu, elektrik gibi sıkıntılarda sabırlı olmalarını istedi. 

Altyapı sorunlu bir iş diyen Sayın Uzan: " Altyapı çalışmalarında neler yapıldı, nereye kadar geldik, ne gibi sorunlar yaşıyoruz. Bunları sizlerle değerlendirmek içn buradayız. İlçemizde 100 yıllık sorun olan kanalizasyon, içmesuyu ve yağmursuyu gibi altyapı yetersizliğine el attık. 51 trilyona mal olan bu projemiz ilçemizde hayata geçirilen en büyük projelerden bir tanesi. Değerli kardeşlerim görülmeyen bir hizmet yapıyoruz. İlk öncelikle şunu ifade edeyim Bulanığın kadim sorunlarından birine el attık. Bizler esas sorunların üstüne gittik. İşlerimizi büyük bir hassiyet ile yürütmeye çalışıyoruz. 3 buçuk km Gümüşpınar köyümüzden bağladığımız kaynak suyu için isale hattını çelik borularla tamamladık. Aynı şekilde kanalizasyon, yağmursuyu için devam eden çalışmalarımızda titizlikle yürütülüyor." dedi.

Fiziki olarak alt ve üstyapılarda sizler için gerken hizmeti yerine getirmek adına var gücümüzle çalışıyoruz ifadesinde bulunan Sayın Uzan, Yerin altını kazınca ne gibi sorunlarla karşılaştığımızı bilemiyoruz. Meşakatli bir iş, sürekli sahadayız, denetliyoruz, inceliyoruz. Sizlerde biliyorsunuz ki sadece altyapı değil aynı zamanda sokak sağlıklaştırılması, körsu deresi rekreasyon çalışmaları, ahlat taşından çeşmeler, grup yollarında sıcak asfalt çalışmaları, park yapım çalışmaları gibi bir yandan da bu projelerimiz ağırlıkla devam ettiriyoruz. Bizler ilçemizi yaşanabilir hale getirmek için uğraşıyoruz vatandaşlarımızı önemsiyoruz şeklinde konuştu. 

Konuşmalarını tamamlayan Sayın Uzan, mahalle sakinlerinin de sıkıntılarını dinleyerek altyapı bilgilendirme toplantısını tamamlayıp vatandaşlara katılım sağladıkları için teşekkür etti. 


Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
65 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
BAŞKAN
Hacı Arslan UZAN
Belediye Başkan V.
SOSYAL MEDYA
HİZMETLER