BULANIK SANAYİ SİTESİ ALTYAPI OLUŞTURMA SOSYAL VE ORTAK KULLANIM ALANLARI GELİŞTİRME PROJESİ YERİND

BULANIK SANAYİ SİTESİ ALTYAPI OLUŞTURMA SOSYAL VE ORTAK KULLANIM ALANLARI GELİŞTİRME PROJESİ YERİNDE İNCELENDİBULANIK SANAYİ SİTESİ ALTYAPI OLUŞTURMA SOSYAL VE ORTAK KULLANIM ALANLARI GELİŞTİRME PROJESİ YERİNDE İNCELENDİ

Bulanık Sanayi Sitesi'nde hayata geçirilen Altyapı Oluşturma Sosyal ve Ortak Kullanım Alanları Geliştirme Projesi ile sanayi çalışanları ve vatandaşların  mağdur oldukları sorunlar ortadan kalkacak.

Kaymakamımız ve Başkan V. Hacı Arslan Uzan, belediyemizin, fiziki çalışmaları ve projenin gelişiminde ortak olduğu çalışma alanını yerinde inceleyerek koordinatör Abdulkadir Doğru'dan çalışmaların gidişatı hakkında bilgi aldı. 

Bulanık Sanayi Sitesinin yüzde 25'ini Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı'nın ise yüzde 75'ini karşıladığı bu proje sayesinde 594 işletme ve işletme temsilcisi faydalanacak olup 43 bin 34 kişilik kitleye hitap edecek. 

850 bin 700 tl'ye  mal olan Altyapı Oluşturma Sosyal ve Ortak Kullanım Alanları Geliştirme Projesi 720 m2 kapalı alana inşa edilerek içerisinde yer alacak olan kafeterya, restorant, dinlenme odaları, toplantı ve konferans salonları, çırak ve kalfalık eğitimleri ile hizmet verecek. 

Peyzaj düzenlemeleri ile kamelyaların, piknik masalarının, ağaçlandırma ve yeşillendirme çalışmalarının yer aldığı proje, Bulanık Sanayi Sitesi'ne farklı bir yaşam alanı katacak. Bulanık Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı Fuat Nakış sanayi işletmecileri adına bu projenin kendileri için oldukça yararlı olacağını ifade ederek vatandaşlarında faydalanacağı yaşam alanlarının kazandırılmasından mutluluk duyduklarını ifade etti. 

Sanayi işletmecileri ile bir araya gelen Sayın Uzan, kendilerine ikram edilen çayı içerek işletmecilerin istek ve taleplerini dinledi. Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
103 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
BAŞKAN
Dr. Hacı Arslan UZAN
Belediye Başkan V.
SOSYAL MEDYA
HİZMETLER