KAYMAKAMIMIZ VE BAŞKAN V. HACI ARSLAN UZAN'DAN MUHTARLAR GÜNÜ MESAJI

KAYMAKAMIMIZ VE BAŞKAN V. HACI ARSLAN UZAN'DAN MUHTARLAR GÜNÜ MESAJI


KAYMAKAMIMIZ VE BAŞKAN V. HACI ARSLAN UZAN'DAN MUHTARLAR GÜNÜ MESAJI

Kaymakamımız ve Başkan V. Hacı Arslan Uzan, “19 Ekim Muhtarlar Günü” dolaysıyla bir mesaj yayımladı.

“Toplumun sosyal ve idari ihtiyaçlarını karşılayan muhtarlık müessesesi, çok yönlü bir kurumdur. Muhtarlarımızın, kendi sorumluluklarının yanı sıra sosyal açıdan da sahip oldukları önemli görevleri vardır. Muhtarlık müessesesi, kültürümüzün ve toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarından olup, yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eder ve devletimizin her noktadaki kurumsal temsilcisidir. Muhtarlarımız, bulunduğu mahallede veya köyde devletimizin tüm kurumlarını temsil etmekte ve halkımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmektedir.


 Köylerimize ve mahallelerimize kamu kaynağının aktarılması için sorumluluk bilinci ile hareket eden muhtarlarımız unutulmamış hükümetimiz tarafından 2015 yılında 19 Ekim'in Muhtarlar Günü olarak kutlanmasını ilan edilmiştir. Her zaman yanımızda olan, iş sorumluluklarımızı paylaşan muhtarlarımızı önemsiyoruz. 

Muhtarlarımız, aziz milletimizin birinci derecede temsilcileridir. Mahalli idarelerin yapıtaşı olan muhtarlarımız, yerel yönetimin hamisidirler. Bizler mahalli idareciler olarak sürekli muhtarlarımızla karşılıklı istişare ve fikir alışverişinde bulunarak şehrimizin ve mahallelerimizin tüm problemlerine mümkün mertebe çare üretiyoruz.

Muhtarlar ile kaymakamlık ve belediye olarak koordinenin ve iletişimin güçlendirip Muhtarlarımızın dilek, temenni, şikayet ve önerilerini ilgili birimlere en kısa sürede ulaştırarak Kamu hizmetlerinin etkin, verimli ve güvenli bir şekilde sunulması, sorunların en kısa sürede yetkili makamlara iletilmesi ve mahalle muhtarların etkinlik ve işlevlerini artırarak taleplerin verimli ve etkin bir şekilde sonuçlandırılmasında önemli görev üstlenmektedir. Halkımıza hizmet noktasında ilçemizdeki mahalle muhtarlarımızla diyalogumuzu sürdürmekteyiz.

Gerek milleti gerekse devleti temsil gibi önemli bir görevi yürüten muhtarlarımıza hizmetlerinden dolayı şükranlarımızı sunuyoruz. Demokrasimizin mihenk taşı olan muhtarlarımızın bu güzel gününü tebrik ediyor, mahalli idarelerimizin gözbebeği olan muhtarlarımızı sevgi ve muhabbetle selamlıyor, görevlerinde üstün başarılar diliyorum.” 

 
 
Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
68 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
BAŞKAN
Dr. Hacı Arslan UZAN
Belediye Başkan V.
SOSYAL MEDYA
HİZMETLER