KAYMAKAMIMIZ VE BAŞKAN V. HACI ARSLAN UZAN’DAN 1O KASIM ATATÜRK’Ü ANMA MESAJI:

KAYMAKAMIMIZ VE BAŞKAN V. HACI ARSLAN UZAN’DAN 1O KASIM ATATÜRK’Ü ANMA MESAJI:


KAYMAKAMIMIZ VE BAŞKAN V. HACI ARSLAN UZAN’DAN 1O KASIM ATATÜRK’Ü ANMA MESAJI:


Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 80. Ölüm yıl dönümünde Kaymakamımız ve Başkan V. Hacı Arslan Uzan, yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Cumhuriyetimizin kurucusu, eşsiz Komutan ve büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 80. Yıl dönümünde minnetle ve şükranla yad ediyoruz. Hayatını ülkesine adayan Atatürk’ün bizlere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti, kadim medeniyeti üzerinde yükselerek bir yandan miras aldığı Cumhuriyet değerlerine sahip çıkmakta bir yandan da güçlü bir ülke olan hiçbir dil, din, ırk ayrımı gözetmeksizin mazlum coğrafyaların sesi olmaktadır. Gururla ifade etmeliyiz ki; bu gün ülkemiz dünyada söz sahibi, dostluğu aranan ve uluslararası sorunların çözümünde stratejik rol üstlenen, gerçekleştirdiği hamlelerle ilham kaynağı bir ülke konumundadır.

Bu gün hak ve özgürlükler konusunda önemli mesafeler kat ederek bir yandan demokrasimizi üst seviyelere ulaştırmak yolunda ilerliyoruz. Milletimiz, insanlığın ortak değerlerine, medeniyetin şekillenmesine büyük katkıda bulunmuş, tarihe ve insanlığa mal olmuş bir lider olan Atatürk’ü yetiştirmiş yüce bir millettir. Bu yüce millet Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde 1919’da başlayıp 1923’te Cumhuriyeti kurarak taçlandırdığı büyük mücadelede, bizleri vatansız bırakmak isteyenleri kanıyla, canıyla, yüreğiyle durdurmuştur.

Şehit ve Gazilerimizin ülkemiz için göstermiş oldukları fedakârlıklara karşı bize düşen, o günkü inançla milli ve manevi değerlerimize sahip çıkacak genç nesillerimizi yetiştirmektir. Bu cennet vatanı bizlere emanet eden, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha saygı ve rahmetle yâd ediyoruz.”
Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
74 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
BAŞKAN
Dr. Hacı Arslan UZAN
Belediye Başkan V.
SOSYAL MEDYA
HİZMETLER