Bulanık Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, İlçedeki İşletmeleri Denetledi

Bulanık Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, İlçedeki İşletmeleri DenetlediBulanık Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, İlçedeki İşletmeleri Denetledi

İlçede hizmet veren esnafları denetleyen Bulanık Belediyesi Zabıta Ekipleri, vatandaşların daha kaliteli ve daha temiz koşullarda hizmet alması için denetimlerini sürdürmeye devam ediyor.

İlçe halkının huzur içinde alışveriş yapması için zabıta ekipleri, ağırlıklı olarak hijyen koşulları, ruhsat, çalışanların temizliği, gramaj, kılık kıyafet temizliği ve kaldırımların işgal edilmesi konusunda incelemeler ve denetim yapıyor. Gıda Üretim yasasına göre hareket etmeyen iş yerleri uyarılarak yapılan kontrollerde uyarı dikkate alınmamışsa cezai işlem uygulanıyor. Yapılan denetimlerin hem insan sağlığı hem de vatandaşların maddi açıdan zarar görmemesi için sürdürüldüğünü ifade eden Bulanık Belediyesi Zabıta Müdürlüğü: “İş yerlerinin, genel kurallara ve iş yeri türüne göre özel hususlara uyup uymadığına, işletmenin gerekli izinlerinin olup olmadığına ve ürünlerin saklanma koşullarına bakıyoruz. Denetimlerimizde olumsuzlukların tespiti halinde gerekli uyarıları yapıyoruz. Amacımız İlçe halkımızın Özellikle Korona virüsü salgınının yayılmasına karşı sağlıklı, temiz ve güvenilir bir hizmet almasıdır. Vatandaşların sağlığı, huzuru ve esenliği her şeyden önemlidir. “Açıklamasını yaptı.

Korona Virüs Salgının yayılmasından itibaren titiz bir şekilde görevlerini yerine getiren Zabıta Ekipleri, özellikle lokantaların paketleme ve marketlerin poşetleme işlemlerini denetleyerek gerekli ikazları yaptı. Çarşı esnafın bu konuda gerekli duyarlılığı gösterdiğini açıklayan Zabıta Müdürlüğü, Üzerimize düşen görev sorumluluğun bilinci ile hareket ediyoruz. Elimizden  gelen özveriyi göstererek yaşadığımız bu zorlu süreçte işimizin başında ve sahada olmaya devam edeceğiz diyerek ilçe esnaflarından genel kurallara uymaya devam etmesini istediler.


 
56 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Kaymakam ve Belediye Başkan V.
SOSYAL MEDYA
HİZMETLER