Yemişen Köyüne Başkan Vekilinden Taziye Ziyareti

Yemişen Köyüne Başkan Vekilinden Taziye ZiyaretiYemişen Köyüne Başkan Vekilinden  Taziye Ziyareti

Yemişen Köyü Taziye Evini ziyaret eden Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan okunan dualardan sonra acılı aileye Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun dileğinde bulunarak başsağlığı verdi. Her zaman halkın içinde olmaya özen gösteren Başkan Vekili  iyi ve kötü gününde vatandaşlara destek olmanın gerekliliğini vurgulayarak kalbe dokunmanın önemli olduğunu belirtti.

Taziye Kültürü sayesinde insanların bir araya gelip acılarının paylaşmasının önemli olduğunu vurgulayan Hacı Arslan Uzan bu geleneğin bizi bir araya getirmesinin mutluluğunu yaşıyorum. Bu Kültürü yaşattığınız için sizlere çok teşekkür ediyorum.  Allah hayrınızı kabul etsin ifadesinde bulundu. Bulanığın en sevdiğim kültürü taziye evi çatısı altında toplanıp acılı ailelerin yaslarına ortak olup destek de bulunmak. Bir insanın mutlu ve acı gününde iyi komşusu olarak yanında var olmalıyız bu taziye kültürü bu anlamda çok önemli devlet olarak bunu destekliyoruz ifadesinde bulundu.

Sağlanan birlik ve beraberliğin bozulmamasını temenni eden Uzan: " Değerli arkadaşlar Bulanıkta devlet olarak bir takım hizmetlere aracı olmaya çalışıyoruz. insanımızın hayatını kolaylaştırmak adına hizmet ediyoruz. Gençlerimizin iyi yerlere gelmesi için, dinini bilmesi için çalışıyoruz. Hepimizin üzerine vazife bizim dini bütün islamı öğrenen ve öğreten  bir nesil yetiştirmemiz lazım. bu nokta da eksiğimiz çok fazla inanıyoruz ki inanan insan teröre bulaşmaz hangi terör olursa olsun." dedi.  Ayrıca Birliktelik ruhunu bozmak isteyen kişilere fırsat vermeyelim diyen Başkan Vekili teröre karşı çağrı yaparak bizi zehirleyen zihniyetten uzak duralım, gençlerimizi uzak tutalım temennisinde bulundu.

Vatanını milletini seven, annesine babasına kendisine faydalı gençler yetiştirmeliyiz. Birilerinin maşası olmasınlar geleceklerine yön verip devletin önemli makamlarına gelsinler istiyoruz. 15 Temmuzda yaşadıklarımızı hiçbirimiz unutmuyoruz. Amaçlarına ulaşmış olsalardı birilerinin piyonu olup ülke olarak çok zor günler yaşayacaktık. vatanseverlik ruhumuz devletimizi ayakta tutuyor. Bizi Türk Kürt çatışmasına sevk ederek, ayrıştırarak terör örgütleri bu durumdan faydalanıyorlar.açıklamasında bulundu. Taziye ziyaretinden ayrılmadan önce kardeşliğimiz, birliğimiz hiçbir zaman bozulmayacak devlet adına elimizden gelen hizmetle ile daima yanınızdayız olmaya da devam edeceğiz kapımız açık diyerek vatandaşlardan müsade isteyip tekrar başsağlığı dileyerek Taziye Evinden ayrıldı.
Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
17676 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
BAŞKAN
Dr. Hacı Arslan UZAN
Belediye Başkan V.
SOSYAL MEDYA
HİZMETLER