Başkan Vekilimiz Bahçelievler Mahallesi Yolunda Kilitli Parke Çalışmasını Denetledi

Başkan Vekilimiz Bahçelievler Mahallesi Yolunda Kilitli Parke Çalışmasını DenetlediBaşkan Vekilimiz Bahçelievler Mahallesi Yolunda  Kilitli Parke Çalışmasını Denetledi

İlçe mahallerinin daha kullanışlı hale gelmesi için yol yapımlarına önem veren Belediye Başkan Vekili vatandaşların mağduriyet yaşamaması için şikayetçi oldukları  toz ve çamur sorununu kilitli parke döşemesi yaparak  ortadan kaldırıyor. Halkın isteğini yerine getiren kayyum Hacı Arslan Uzan:" İlçe genelinde yol çalışmalarını devam ettirerek ulaşımları daha sağlıklı hale getirip vatandaşların hizmetine sunacağız." dedi.

Bahçelievler mahallesi iki bağlantı yolu üzerinde süren parke çalışması bitiminde Ahmet Yesevi Camisinden Malazgirt yoluna Ve Petrol Alanından Devlet Su İşleri kanalına kadar yol yapım çalışması tamamlandıktan sonra ulaşım düzenli bir şekilde hizmete sunulacak. Başkan Vekili Hacı Arslan Uzanın çalışmayı bizzat yerinde denetlemesi üzerine Bilgi veren Fen İşleri Müdürü: "15 bin metre kare alanda idaresi Belediyeye ait işçiliği ihale edilen kilitli parke çalışmamız da 10-12 bin tona yakın malzeme kullandık. Parke döşemesi devam eden yol çalışmamızın çift kanatlı yağmur suyu oluğu ve bordür kaplamalarını da zemine yerleştiriyoruz kısa bir süre sonra ulaşıma açılacak İlçemize hayırlı olmasını diliyorum." açıklamasına bulundu.

İhale usulü bir firma tarafından yapımı sürdürülen kilitli parke yol çalışması hakkında konuşan firma yetkilisi alt tabaka zemin serme sıkıştırma yöntemini uyguladıktan sonra yaklaşık 11 personelimiz ile birlikte yağmur suyu oluğu, bordür ve kilitli parke çalışmasını yürütüyoruz . Herhangi bir çöküntünün yaşanmaması için alt zemin sıkıştırma yöntemini sıkı ve düzenli bir şekilde yaptık. Bir hafta içerisinde belediye teslim edilecek ifadesinde bulundu. Mahalleliler çalışmayı kontrol eden Başkan Vekilini karşılayarak şikayetlerini dikkate aldıkları için yapılan  hizmetten ve ulaşım sıkıntısından kurtardıkları için teşekkür ettiler.
Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
19645 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
BAŞKAN
Dr. Hacı Arslan UZAN
Belediye Başkan V.
SOSYAL MEDYA
HİZMETLER