KAYMAKAM VE BELEDİYE BAŞKAN V. MEHMET İLİDİ’DEN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI

KAYMAKAM VE BELEDİYE BAŞKAN V. MEHMET İLİDİ’DEN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI


KAYMAKAM VE BELEDİYE BAŞKAN V. MEHMET İLİDİ’DEN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI

 

Kaymakamımız ve Belediye Başkan V. Sayın Mehmet İLİDİ, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 105. Yıl dönümünde yayımladığı mesajında şunları kaydetti.

“Türk ve dünya tarihinin önemli dönüm noktalarından biri olan 18 Mart Çanakkale Zaferi, tarihte eşine az rastlanır kahramanlık destanlarından biridir.

Çanakkale savaşları bir milletin birlik ve beraberlik içerisinde, vatan toprağına karşı duyduğu bağlılığın, inancın, azmin ve kararlılığının en büyük simgesidir.

İmkansızlıklar içerisinde çok büyük fedakarlıklar ile kazanılan bu zafer bizlere gurur, cesaret ve kendine güven duygusu vermiş, şartlar ne kadar zor olursa olsun millet olarak neleri başarabileceğimizi göstermiştir. Bugün bizlere düşen görev; atalarımızın bizlere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza kadar yaşatarak, bölünmez bütünlüğümüzü, birlik ve beraberliğimizi korumak, milli değerlerimize sahip çıkarak, bizden sonraki nesillere daha güzel yarınlar için emanet etmektir.

Bütün bu duygu ve düşüncelerimle Çanakkele Zaferi’nin 105. Yıldönümünde ‘Çanakkale Geçilmez’ sözünü şanlı tarihimize  altın harflerle yazdıran başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanı uğruna canlarını feda eden, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum. Ruhları şad olsun.”

20 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Kaymakam ve Belediye Başkan V.
SOSYAL MEDYA
HİZMETLER