SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI GETİRİLEN 65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLARIMIZIN VE KRONİK RAHATSIZLIĞI OLAN HASTALARIMI

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI GETİRİLEN 65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLARIMIZIN VE KRONİK RAHATSIZLIĞI OLAN HASTALARIMIZIN İHTİYAÇLARI EVLERİNDE KARŞILANIYOR.

 SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI GETİRİLEN 65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLARIMIZIN VE KRONİK RAHATSIZLIĞI OLAN HASTALARIMIZIN İHTİYAÇLARI EVLERİNDE KARŞILANIYOR.
 
İçişleri Bakanlığı Koronavirüs ile mücadele için evlerinde kalmaları istenen yaşlılara, 81 İlde valilikler aracılığıyla kurulan Vefa Sosyal Destek Grupları ile vatandaşlara sahip çıkılması noktasında ilgili valiliklerin ve Kaymakamlıkların gerekli düzenlemeyi yerine getirmesini istemesi üzerine Bulanık Kaymakamlığı olarak ihtiyaç sahibi 65 yaş üstü vatandaşların ve kronik hastaların ihtiyaçları evlerinde karşılandı.

Kaymakamımız ve Belediye Başkan V. Sayın Mehmet İLİDİ, talimatı ile İlçe Emniyet Müdürü ve İlçe Jandarma Personelleriyle birlikte sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğü organizasyonunda 65 üstü yaşlılara ve rahatsızlığı bulunan hastalara evlerinde gıda malzemeleri ile eczanelerden alınan ilaçlar görevli personeller tarafından verildi.

65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan hastalara sağlık açısından sokağa çıkma yasağı getirilmesinin ardından çeşitli önlemler alınarak riski en aza indirmek için ihtiyaçları artık bir telefon ile karşılanabilecek. Alo 122, 155 ve 156 acil numaralar aranarak özel durumu olana vatandaşlarımıza Kaymakamlığımızca oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grupları anında ihtiyaçların giderilmesi noktasında vatandaşların yanında olmaya devam edecek.


16 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Kaymakam ve Belediye Başkan V.
SOSYAL MEDYA
HİZMETLER