KAYMAKAMIMIZ VE BELEDİYE BAŞKAN V. SAYIN MEHMET İLİDİ’DEN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRA

KAYMAKAMIMIZ VE BELEDİYE BAŞKAN V. SAYIN MEHMET İLİDİ’DEN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLAMA MESAJIKAYMAKAMIMIZ VE BELEDİYE BAŞKAN V. SAYIN MEHMET İLİDİ’DEN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

Kaymakamımız ve Belediye Başkan V. Sayın Mehmet İLİDİ, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı için yayımladığı mesajında şunları kaydetti:

“23 Nisan Türk Milleti’nin kendi geleceğini belirlediği, egemenliğin millet iradesine bırakıldığı ve milletin bağımsızlığını tüm dünyaya haykırdığı, Türk tarihinin önemli dönüm noktalarından birisidir. Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açıldığı bu gün; hem Kurtuluş Savaşında halkımızı zafere götüren yolun başlangıcı, hem de Türkiye Cumhuriyeti’nin temel taşlarında biri olmuştur.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, “Milletin İstiklalini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır.” Şiarıyla yürütülen İstiklal mücadelesi, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılması, vatanın kurtarılması ve Cumhuriyet’in İlan edilmesiyle nihai hedefine ulaşmıştır.

Sevgili Çocuklar,

Bu gün bir kez daha bu anlamlı günü tüm dünya çocukları ile birlikte kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. İnanıyoruz ki, yarınlarımızı temsil eden çocuklarımız geçmişten aldıkları güçle, geleceği şekillendirecek, müreffeh bir Türkiye’nin barış içinde bir dünyanın kurulmasında önemli roller üstelenecektir.

Bu bayramlar sizler için şenlik, milletimiz için gurur günüdür. Sizler geleceğimizin sevinç kaynağı ve ümidisiniz. Bizler, siz çocuklarımıza güveniyoruz. İnanıyorum ki sizler kendinize sunulan imkanları en iyi şekilde değerlendirecek, tarihinizden aldığınız özgüvenle büyük başarılara imza atacaksınız.

Her sene büyük bir coşku ile kutladığımız bayramınızı, 2020 Yılı içinde covid-19 salgınından dolayı evlerimizde kendi hazırladığımız etkinlikler ile kutlayıp paylaşacağız. Geleceğimiz için sizlerin sağlığı ve esenliği her şeyin üstündedir. Ümit ediyoruz ki bu zorlu süreçleri ülke olarak ardımızda bırakıp yarına daha sağlıklı ve daha sağlam adımlar atacağız. Çocuklar sizlerin, Türkiye’yi bugünkü seviyeye getiren nesillerin izinden gideceğinize, ülkenin huzuru, refahı ve gelişmesi için zorluklar karşısında yılmayacağınıza inancımız tamdır.  Bu duygu ve düşüncelerimle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız Kutluyor sizlere esenlikler diliyorum.”


48 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Kaymakam ve Belediye Başkan V.
SOSYAL MEDYA
HİZMETLER